JPMorgan’dan Coinbase için Ethereum-Merge tahmini: 650 milyon $ gelir

Ethereum'da merakla ve heyecanla beklenen Merge tarihi yaklaşırken, ABD'nin en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan'da analist Kenneth Worthington, güncellemenin en çok Coinbase'e fayda sağlayacağı yönünde bir rapor yazdı. Worthington, "Coinbase için 650 milyon dolarlık bir staking geliri olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

JPMorgan analisti olan Kenneth Worthington kaleme aldığı bir yatırımcı notunda, Ethereum‘da 15 Eylül günü gerçekleşmesi beklenen Merge güncellemesinin en büyük fayda sağlayıcılarından birinin de Coinbase borsası olacağını dile getirdi.

“650 milyon dolar gelir elde edebilir”

ABD’nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase’in son dönemde müşterileri için ETH stake etme değerini en üst düzeye çıkarmak için birçok önemli adım attığını belirten JPMorgan analisti şu ifadeleri kullandı:

Staking gelir fırsatını, normal getiri fırsatından oransal olarak daha büyük görüyoruz. Kurumsal staking müşterileri bu konuda önemli bir katkıda bulanacak ancak kurumsal müşterilerin geneline bakıldığında bu ilginin hala fazla olmadığını görüyoruz. Bu ekonominin büyük bölümü hala perakende müşteriler tarafından sağlanıyor. Coinbase Ethereum varlıklarının yüzde 15’ini elinde bulunduruyor. Yıllık staking geliri Ethereum’un 2 bin dolar olduğu düşünüldüğünde 650 milyon dolara ulaşabilir”

Bilindiği gibi Coinbase bu ay kurumsal müşteriler için staking hizmetleri de vermeye başlamıştı. CEO Brian Armstrong da, bu iş modelinin kendilerine fayda sağlayacağını düşündüklerini belirtmişti.

Kripto para piyasalarındaki düşüşlerin en çok zarar verdiği şirketlerden biri de Coinbase olmuştu. Şirketin iflas olasılığı dâhi birçok mecrada konuşulmuş ancak firma böyle bir tehlikenin bulunmadığını belirtmişti. Coinbase yaşanan krizden ötürü bazı çalışanlarının işine son vermiş ve yeni işe alımları da durdurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl