JST Coin nedir, neden yükseliyor?

JST Coin nedir?

JUST, TRON blok zinciri üzerinde çalışan merkeziyetsiz bir stabil coin platformudur. JST de bu platformun token’ıdır. Kullanıcılar, JST token’larını stake ederek ağ üzerinde oy hakkına sahip olabilir ve ödüllerden yararlanabilirler.

JST’yi madencilik, alım satım ve kampanyalara katılım yoluyla da kazanmak mümkün. Ancak buradaki madencilik ise bildiğimiz kripto para madenciliği sisteminden farklı. JST madenciliği, para yatırarak, borç vererek, likidite sağlayarak veya diğer finansal işlemleri gerçekleştirerek yapılabiliyor.

JUST platformunun en dikkat çekici yanı ise USDJ stabil coin’i. USDJ, 1:1 oranında USD’ye sabitlenmiş olan, otomatik bir geri bildirim mekanizması ile döviz kurunu sabit tutan teminat tabanlı merkeziyetsiz bir stabil coin. Staking ve alım satım yoluyla kazanılabilir.

JUST’ın arkasında ise JUST Vakfı var. Vakfın teknoloji ekibinin yarısı Alibaba, Tencent ve IBM gibi büyük internet şirketlerinden geliyor. Bu arada JUST’ın finans analistleriyse platformun resmi web sitesinde verilen bilgiye göre dünyanın dört bir yanındaki yatırım bankalarında deneyim sahibi.

JST’nin toplam arzı 9 milyar 900 milyon adet. JST’nin dolaşımdaki miktarı ise 7 milyar 300 milyon adet. Toplam arzın yüzde 74’ü dolaşımda. 31 Mart 2022 itibari ile JST’nin piyasa değeri 778 milyon dolar. JST’nin en yüksek seviyesi 0.21 dolar ve en düşük seviyesi ise 0.0047 dolar. JST, piyasaya çıktığı ilk günden bu yana yüzde 5274 oranında artış gösterdi.

JST Coin neden yükseliyor?

JST’deki yükselişin birinci nedeni, piyasanın genel anlamda pozitif seyretmesi. Bir numaralı kripto para Bitcoin’in yükselişin ardından soluklanmasıyla altcoin‘ler çift haneli artışlar görmeye başladı. Ek olarak JUST platformun son günlerde kullanıcı aktivitesi de önemli ölçüde yükseldi. JustLend istatistikleri, önceki gün kullanıcıların yüzde 78 ve işlemlerin ise yüzde 60 arttığını gösteriyordu. Ayrıca JustDeFi’daki kilitli toplam varlık değeri 7 milyar 300 milyon doları geçti. Bununla birlikte TRON ağındaki kilitli varlık değeri ise 10 milyar dolara yaklaştı. Bir platformun kullanımının artmasının kuşkusuz o platformun token’ının da değerlenmesini sağlar. JST, son 24 saatte 0.06 dolardan 0.117 dolara yüzde 100 yükseldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl