Justin Bieber, 500 ETH ödeyerek bir Bored Ape NFT’si aldı

Dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, dün Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan bir NFT'yi 500 ETH karşılığında satın aldı. Fiyat, NFT'nin nadir niteliklere sahip olmamasıyla tartışma yaratırken koleksiyonun taban fiyatı 100 ETH'yi geçti. Ayrıca işlem hacmi de rekor kırdı.

Kurucularından birinin Türk olduğu Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT, dün 500 ETH’ye, yani 1.3 milyon dolara satıldı. Alıcı ise dünyanın en ünlü şarkıcılarından Justin Bieber’dı.

Satın alım, Bieber tarafından resmen açıklanmadı. NFT, Bieber’a ait olduğu düşünülen OpenSea’deki JustinBieberNFTS adlı bir hesap tarafından satın alındı. Hesap, Bieber’ın Twitter’daki profil fotoğrafı da dahil olmak üzere inBetweeners NFT koleksiyonundan birkaç NFT’nin sahibi. 100’den fazla NFT bulunan hesapta ayrıca Doodles, CloneX ve World of Women gibi iyi bilinen projelerden NFT’ler de yer alıyor. Doodles NFT’si için 13 ETH ödenirken CloneX NFT’lerine de 49.99 ve 50 ETH verildi.

Justin Bieber’ın satın aldığı #3001 numaralı Bored Ape NFT’si

Ödenen ücret soru işaretleri oluşturdu

Bieber’ın dün satın aldığı Bored Ape Yacht #3001 NFT’si, koleksiyonun nadir bir NFT’si değil. Bu nedenle 500 ETH’lik ödeme, soru işaretleri yarattı. NFT, yedi gün önce 301 ETH’ye listelenmiş, dört gün önce fiyat 350 ETH’ye çıkarılmış, dün de 500 ETH olarak güncellenmişti. NFT, fiyatın 500 ETH’ye çıkarılmasından kısa bir süre sonra da Bieber tarafından satın alındı.

500 ETH’lik satın alım, OpenSea’ye göre, bir Bored Ape NFT’sine ödenen en yüksek yedinci bedel.

Taban fiyatı 100 ETH’yi geçti

Justin Bieber’ın alımıyla beraber NFT alanında en ünlü koleksiyonlardan biri olan Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin en düşük fiyatı da ilk kez 100 ETH’yi geride bıraktı. Bugün itibari ile taban fiyat 106.9 ETH’ye ulaştı. Ayrıca işlem hacmi de 1.2 milyar dolara çıkarak rekor kırdı.

Bieber, 114 milyon takipçiyle Twitter’da en çok takip edilen ikinci hesap. Birinci ise 130 milyon takipçisiyle ABD’nin eski başkanı Barack Obama.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl