Justin Sun’dan 100 milyon dolarlık transfer ve milyon dolarlık duvar

Tron’un kurucusu Justin Sun’ın cüzdanından kripto para borsası Huobi’ye 50 milyon USDC ve USDT olmak üzere toplam 100 milyon dolar değerinde sabit coin taşındı.

Bu hamlenin, Huobi’nin yakın inceleme altında olduğu bir zamanda gelmesi dikkat çekti. Sun, sadece bir danışman olduğunu iddia etse de söylentilere göre borsayı bir aracı firma aracılığıyla satın aldı. O zamandan bu yana şirkette işten çıkarmalar ve çalışanlara itibari para birimi yerine sabit coin cinsinden ödeme yapılması şartı da dahil olmak üzere önemli değişiklikler oldu. Ayrıca borsa, yüzde 20 oranında işten çıkarmaya gideceğini bildirdi.

Justin Sun ile ilişkilendirilen bir cüzdan adresinden iki ayrı işlemde toplamda 100 milyon dolar çekildi ve Huobi’ye aktarıldı. Cüzdanda bu işlemin ardından 225 milyon dolarlık varlık kaldı.

Token fiyatı söylentilerle düştü

Bu değişiklikler ve şirket içi iletişimin kapatılmış olabileceğine dair söylentiler Huobi Token (HT) fiyatının düşmesine neden oldu. Kripto para, tekrar son 48 saat içinde 5.20 dolardan 4.30 dolara kadar düştü.

Houbi yöneticisinden açıklama geldi

Öte yandan Huobi Küresel Satış Müdürü James Hume, LinkedIn’de yayınladığı bir gönderide, dolaşan söylentilerin “hepsi olmasa da çoğunun ya tamamen yanlış ya da hatalı” olduğunu savundu. Hume paylaşımında, “Dahili iletişim platformumuz çökmedi. Birkaç işten çıkarma dışında her zamanki çalışmasına devam ediyor.” diye yazdı.

1 milyon dolarlık satın alma duvarı

Huobi’ye yapılan işlemlerin ardından, bazı borsa kullanıcıları token için bir milyon dolarlık bir satın alma duvarı oluşturulduğunu fark etti. Bu, ilgili trader’ın yaklaşık 4.65 dolar gibi bir fiyattan bir milyon dolar değerinde Huobi token satın almaya istekli olduğu anlamına gelirken, token’ın bu değerin altına düşme olasılığını da azaltacak bir durum olarak görülüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl