Justin Sun Çin ve kripto iddiasının arkasında: “Çok büyük adım”

TRON kurucusu olmasının yanı sıra geçtiğimiz sene itibarıyla Huobi borsasının danışma kurulu üyesi titrine de sahip olan Justin Sun, Çin'in kripto paralara geri döneceği iddiasının arkasında olduğunu ve Hong Kong'daki gelişmelerin de bunu gösterdiğini söyledi. Sun, "Hong Kong'da yaşananlar Çin için bir deneme" dedi.

justin-sun

TRON kurucusu Justin Sun, son verdiği röportajda Çin’in Hong Kong üzerinden yaptığı kripto adımını övdü. ABD medyasından Decrypt’e konuşan Sun, Kovid döneminde Hong Kong’un sert şekilde kapanma ve regülasyon politikasının birçok şirketi korkuttuğunu ancak daha sonra bu gidişattan vazgeçildiğini de söyledi.

“Çin için çok büyük bir adım”

Hong Kong’un son dönemdeki kripto adımlarının takdir edilmesi gerektiğini belirten Sun, yaşananların Çin’in tamamı için bir deneme olduğunu söyledi:

“Hong Kong’da yaşananlar Çin için çok büyük bir adım. Çin’e ait olan bir bölgede ilk kez kripto paraların serbest bırakıldığını görüyoruz. Ve bu Çin’in tamamı için de bir deneme… Bunu görüyoruz”

Hatırlanacağı üzere Sun, geçtiğimiz sene verdiği bir röportajda, Çin’in kripto paraları yeniden kabul etmeye başlayacağını ve bu adımın da yeni boğa sezonunu getireceğini düşündüğünü söylemişti.

“Çin vatandaşları da alabiliyor”

Hong Kong’daki kripto politikasının fazlaca kapsayıcı olduğunu belirten Sun, “Bugün Hong Kong’da oturum izni bulunan Çin vatandaşları bile kripto para işlemleri yapma hakkına sahipler” dedi.

Bilindiği üzere Hong Kong kendi içinde özerk bir yapıya sahip ancak bu özerkliği Çin’in hakimiyeti altında kullanıyor. Birçok kanunun da Çin’in etkisi ve desteğiyle ülkede hayata geçirildiği biliniyor. Dolayısıyla kripto hamlesinin de Çin’in izni olmadan kanunlaşması adeta imkansız bir durum…

Hong Kong kripto para alanındaki ilk olumlu adımını geçtiğimiz sene Bitcoin ve Ether ETF’lerine onay vererek atmıştı.

Ülkede bugün itibarıyla da yeni kripto kuralları resmen yürürlüğe girdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl