Justin Sun, Coinbase için de sahneye çıktı: Birlikte güçlüyüz

Tron'un kurucusu ve CEO'su Justin Sun, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Coinbase'e dava açmasının ardından, borsaya ve tüm kripto para topluluğuna Twitter üzerinden desteğini sundu. Sun mesajında, “kripto paralar için daha sağlam ve dirençli bir gelecek inşa edeceğiz.” dedi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su CZ’den sonra bugün Coinbase’e de  “yasadışı faaliyet gösteriyorsun” diyerek dava açtı. SEC dava dilekçesinde, Coinbase’in hiçbir zaman bir aracı kurum ya da ulusal menkul kıymet borsası olarak hareket etmediği ve resmi menkul kıymet açıklamalarını yapmayarak da kanunları ihlal ettiğini bildirdi.

Justin Sun’dan Coinbase’e destek mesajı geldi

Kripto para piyasasını ikinci kez paniğe sokan dava haberinin ardından Coinbase’e destek mesajları geldi.

TRON’un kurucusu Justin Sun, “Bu zor zamanlarda Coinbase’e ve tüm kripto para topluluğuna desteğimi gönderiyorum” dedi.

Sun, “topluluk olarak, değişen ortamda kripto paralar için daha sağlam ve dirençli bir gelecek yaratma” vurgusu yaptı. Takipçilerine “Cesur olmaya ve sınırları zorlamaya devam edin!” diye seslenen TRON’un kurucusu #TogetherStrong hastag’iyle “beraber güçlüyüz” mesajı verdi.

Sun’ın tweeti, kripto para topluluğunun bu dönemde, bütünlük içinde bir duruş sergileyerek ve sınırları zorlayarak daha güçlü bir gelecek inşa edebileceğine olan inancını yansıtıyor.

SEC, kripto varlık hizmetlerine karşı adımlarını sıkılaştırıyor

SEC’in dünyanın en büyük borsalarından ikisi olan Coinbase ve Binance’e yönelik eylemleri, hızla gelişen dijital varlık alanında menkul kıymetler yasalarını uygulama konusundaki kararlılığını gösteriyor. Düzenleyici uygulama, piyasa katılımcılarının mevcut düzenlemelere uymasını sağlamayı amaçlıyor.

Düzenleyici kurum mart ayının sonlarına doğru kripto para girişimcisi Justin Sun ve ona ait üç şirkete karşı suçlamalarda bulunmuştu. SEC, Justin Sun ve Tron Foundation Limited de dahil olmak üzere üç şirketini kayıt dışı menkul kıymet satışıyla suçlamıştı.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl