Justin Sun’dan FTX açıklaması: Beklentiye girmeyin

TRON kurucusu Justin Sun, FTX borsasını satın alma konusunda yapılan görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Katıldığı Bloomberg canlı yayınında konuşan Sun, Binance CEO2su Zhao'yu överken, görüşmelerden kimsenin bir beklenti içine girmemesi gerektiğini söyledi.

Dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla FTX borsasını iflastan kurtarma konusunda görüşmelerde bulunduğunu açıklayan Justin Sun bu görüşmelerle ilgili konuştu. ABD medyasından Bloomberg’in canlı yayınına katılan Sun, görüşmelerin devam ettiğini ancak bir beklenti içine girilmemesi gerektiğini de belirtti.

“Milyarlarca dolar olduğunu biliyorum”

FTX’in bilançolarına bakmadığını ve rakamlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığını belirten Sun şunları söyledi:

“Bilançodaki açığın tam olarak ne kadar olduğunu bilmiyorum. Rakamlara hakim değilim ancak milyarlarca dolar olduğunu söyleyebilirim. Görüşmeler devam ediyor. FTX konusunda zamana ihtiyacımız var. Tam ve eksiksiz bir araştırma yapmamız lazım. Herhangi bir harekette bulunmamız için tüm tabloyu görmemiz gerekiyor. CZ’nin ilk adımı atan kişi olacak cesareti göstermesini takdir ediyorum. O da denedi ama olmadı. Huobi, Coinbase ve Kraken gibi borsalar iyi iş çıkarıyor. FTX iflas etse bile endüstri güçlü şekilde çalışmaya devam edecektir.”

Öte yandan Sun, programa Huobi tişörtüyle çıktı ve borsada herhangi bir hisse sahibi olmadığını da yineledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl