Justin Sun açıkladı: Huobi kurucusunun kardeşi HT token’ları bedavaya almış!

Geçen sene zor dönemler yaşayan Huobi borsasını yeniden ayağa kaldırmak için danışma kuruluna dahil olan ve birçok yeni projeye imza atan TRON kurucusu Justin Sun, önemli bir iddiada bulundu. Sun, Huobi'deki hisselerinin bir bölümünü satan kurucu Li Lin'in kardeşinin önemli miktarda HT token'ı ücretsiz şekilde aldığını ve uzun zamandır tutarlı şekilde satışlar yaptığını belirtti.

TRON kurucusu olmasının yanı sıra bir dönem, ada ülkesi Grenada’nın Dünya Ticaret Örgütü (WTO) nezdindeki büyükelçisi olmasıyla ses getiren Justin Sun, yine önemli iddialar ortaya attı.

Sun, kişisel Twitter hesabından, şu anda danışma kurulunda bulunduğu Huobi’yle ilgili önemli bilgiler verdi ve hatta suçlamalarda bulundu.

Sun’a göre Huobi borsasındaki hisselerinin önemli bir bölümünü satan Li Lin’in kardeşi olan Li Wei, Huobi borsasının kendi token’ı olan HT’nin ilk dönemdeki dağıtımında maliyetsiz şekilde alım yaptı ve bir süredir de düzenli şekilde satışlar yapıyor.

Milyonlarca HT token’ın maliyetsiz şekilde Li Wei’nin eline geçtiğini söyleyen Sun, HT DAO komitesinin ise buna daha fazla izin veremeyeceğini ve sorunu düzeltmek için devreye girdiğini belirtti:

“Li Wei ile görüşmelere başlamayı ve onda kalan HT token’ların yakılması için ona bir ödeme yapmayı planlıyoruz. HT DAO komitesi ve ona katkı sağlayanlara hizmet etmek ve adaleti sağlamak için bu adımı atıyoruz. Sonuç olarak Li Wei bu komiteye hiçbir katkı sağlamadı. Önemli olan DAO’ya katkı verenlere destek olabilmek”

Son günlerde sert düşüşler yaşayan Huobi token ise Sun’ın bu açıklamasından sonra, küçük de olsa %3.2’lik bir yükseliş gördü.

Justin Sun da aylar önce yaptığı açıklamada, 2013 yılı ve sonrasındaki dönemde milyonlarca HT token alımı yaptığını ve o dönemden beri hiç satış yapmadığını söylemişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl