Justin Sun yeniden ortaya çıktı: Ellerindeki tüm Bitcoin’leri alabilirim

Birçok kripto krizinde "kurtarıcı" rolüne bürünmeye çalışan TRON kurucusu Justin Sun attığı tweet'le, Alman hükumetinin elindeki Bitcoin'leri piyasa-dışı şekilde almak istediğini söyledi.

Özellikle 2017 yılının sonundaki boğa sezonunda attığı tweet’lerle kripto dünyasında büyük bir kitleye ulaşan Justin Sun, daha sonraki yıllarda biraz daha sessiz bir tavır sergilese de, “kripto krizlerinin kurtarıcısı” rolüne büründü.

Özellikle FTX krizinde borsayı satın almak istediğini belirten ve piyasaya bu şekilde bir hava vermesiyle hatırlanan Sun, son günlerdeki Alman devleti satışlarına da değindi.

Attığı kısa bir tweet’le Alman hükumetinin şu anda elinde bulunan tüm Bitcoin’lere talip olduğunu belirten Sun şunları söyledi:

“Fiyatlar üzerindeki etkiyi en aza indirmek amacıyla Alman hükumetinin elindeki BTC’leri, piyasa-dışı şekilde almaya hazırım”

Bilindiği üzere Alman devletinin elinde 2020 yılında bir korsan film sitesinden ele geçirilen 50 bin adet BTC bulunuyordu. Hükumet cüzdanından ise son haftalarda bazı satışlar oldu ve 7500 adetten fazla BTC satıldı.

Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin sebeplerinden birinin de işte bu satışlar olduğu ifade ediliyor. Sun ise, fiyat düşüşlerini önlemek için bir borsa üzerinden değil de, OTC olarak da bilinen tezgah üstü platformlardan bu satışları/alımları gerçekleştirmek istiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl