Justin Sun, çok konuşulan o mesajı kaldırdı

Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo'daki hesabında bir mesaj yayınlayan Sun, kamuoyu ve Çinli yetkililerden özür diledi. Sun, sık sık kendisini suçladığı bu mesajı daha sonra kaldırdı.

Bugün reklam faaliyetleriyle ilgili olarak Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da önce özür dileyen, sonra da bu paylaşımını kaldıran Tron kurucusu Justin Sun, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Sun, bugün normalde kripto paralara karşı sert tutumuyla bilinen milyarder yatırımcı Warren Buffett’la özel bir yemek yiyecekti, ancak 2 gün önce hastalığını gerekçe göstererek bu yemeği erteledi.

Ayrıca Sun’un yoğun pazarlama faaliyetleri de ters tepmiş görünüyor, çünkü Çinli yetkililerin platformun yasal statüsü konusundaki kuşkuları artmış durumda.

Bu kuşkular Çinli yerel haber ajansı Caixin tarafından da dile getirildi ve Sun’un ülkeden çıkış yasağı olduğu iddia edildi. Bu gelişmelerin ardından Sun, CryptoSlate’in haberine göre, Weibo’da Çin’in büyük medya kuruluşu Caixin’in de adını vererek şöyle bir özür mesajı yayınladı:

“Dün bütün gece uyuyamadım ve anılarıma daldım, davranışlarım ve kelimelerimle ilgili muhakeme yaptım. Abartılı pazarlama faaliyetlerimden utandım ve kamuoyu, liderler ve beni önemseyen düzenleyici otoritelerden özür dilemek istiyorum. Gelecekte eksikliklerimi gidereceğim. Bundan sonra tüm araştırma ve geliştirme faaliyetlerini pazarlama tarafından gerçek Blockchain teknolojisi tarafına geçireceğim.”

Sun, ayrıca davranışlarının olgun olmadığını, toy ve düşüncesiz davrandığını ifade etti, Warren Buffett yemeği ile ilgili olarak yaşananlardan pişmanlık duyduğunu belirtti. Bütün bu olanların düzenleyici otoritelerin şüphelerine neden olduğunu yazan Tron’un kurucusu, tekrar tekrar özür diledi.

Bu özür mesajını daha sonra kaldıran Sun, bunu neden yaptığı konusunda şu ana kadar bir açıklamada bulunmadı.

Ayrıca Sun, yurt dışına çıkış yasağı olduğuyla ilgili iddiaları çürütmek için iki gün önce yemek için planlanan yer olan San Francisco’dan bir fotoğraf paylaşmış ve canlı yayın paylaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl