“Çin’den çıkamıyor” denilen Justin Sun, San Francisco’da göründü

Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle Çin hükümetinin yurt dışına çıkış yasağı koyduğu iddia edilen Justin Sun, San Francisco'dan Çin'de olmadığını kanıtlayan bir fotoğraf ve video paylaştı.

Bugün bildirdiğimiz gibi Tron’un kurucusu Justin Sun ile ünlü milyarder Warren Buffett arasında 25 Temmuz’da yenecek özel yemek iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenmişti.

Tron Vakfı’ndan yapılan açıklamada, bu kararın Justin Sun’un sağlık sorunları nedeniyle alındığı bildirilmişti.

Daha sonra Çin’in önde gelen medya kuruluşlarında Sun’un kara para aklama ve farklı suçlar nedeniyle Çin hükümetinin soruşturması altında olduğu, ülkeden çıkışına izin verilmediği yazılmıştı.

Basında geniş yankı uyandıran iddiaların gerçek olmadığı ortaya çıktı. Sun, ilerleyen saatlerde omzunun hemen üzerinde San Francisco’da yer alan Oakland Bay Köprüsü göründüğü bir fotoğraf ile video paylaşarak iddia edildiği gibi Çin’de değil, ABD’de olduğunu kanıtladı.

Bu arada hakkındaki iddiaların tamamen yanlış olduğunu söyleyen Sun, Weibo aracılığıyla da “Güvendeyim. İyileştiğimde herkesle buluşacağım. Sizi endişelendirmek istememiştim.” ifadelerini kullandı.

Son olarak TRX’in fiyatı da gün içinde iddialarla beraber önemli ölçüde dalgalandı. 0.28 dolardan 0.022 dolara kadar gerileyen TRX, TSİ 22.05 itibari ile 0.025 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl