ABD’den Justin Sun’a mahkeme celbi: 21 gün süre verildi

Tron'un kurucusu Justin Sun'a, 22 Mart'ta New York Güney Bölgesi'nde açılan SEC davasına ilişkin bir celp gönderildiği bildirildi. Sun’ın bu mahkeme çağrısına cevap vermesi için 21 gününün olduğu kaydedildi.

justin-sun

Tron’un kurucusu Justin Sun’ın Singapur’daki ikamet ve ofis adreslerine bir mahkeme celbi gönderildi ve 21 günlük bir süre içinde yanıt bekleniyor. SEC’nin dosyasına göre, Sun’ın şu anda Singapur ya da Hong Kong’da yaşadığı düşünülüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Sun’ı TRX fiyatını sahte hacimle manipüle ederek dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunmakla suçlamıştı.

TRX ve BTT’yi tanıtmaları için ünlülere ödeme yapıldı

SEC tarafından ortaya atılan iddialarda, BTT ile TRX’nin satışları sırasında menkul kıymet olarak pazarlandıkları iddia edildiği için Sun’ın bunları kuruma kaydettirmekle yükümlü olduğu söylendi. Kurum ayrıca Sun’ın TRX ve BTT’yi tanıtmaları için ünlülere ödeme yaptığını kaydetti.

Soruşturma kapsamında sekiz tanınmış kişi tespit edilmiş, ancak Lindsay Lohan ve Akon olarak da tanınan Aliaune Thiam ile anlaşmaya varıldığı bildirilmişti.

Justin Sun iş birliği yapmaya istekli

Mart ayında Sun iddialara bir yanıt yayınlayarak, “Söz konusu şikâyetin haksız olduğunu düşünüyoruz ve son derece merkeziyetsiz bir finansal sistem inşa etmeye devam edeceğiz.” demişti.

Tron kurucusu ayrıca, kripto para sektörü için şeffaf düzenlemeler formüle etmeye kararlı düzenleyici kurumlar ve hükümet kuruluşları ile iş birliği yapmaya istekli olduklarını ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl