Justin Sun’dan Bitcoin yorumu: Haziran sonrası boğa sezonu devam eder

justin-sun

2017 boğa sezonuna yaptığı açıklamalar ile damga vuran TRON kurucusu Justin Sun’dan bu yılki piyasa için de değerlendirme geldi. Bloomberg’e bir röportaj veren ünlü girişimci, boğa sezonunun hala bitmediğini ve özellikle Temmuz ile Ağustos aylarında fiyat yükselişleri beklediğini söyledi.

“Fiyat artışları yeniden gelecek”

2017’de birçok açıklamasıyla TRON fiyatını yükseltmeyi başaran ve o döneme damga vuran isimlerden olan Justin Sun bu seneki piyasayı çok daha sessiz geçiriyor. Sun, Bloomberg’e verdiği röportajda ise boğa sezonunun hala bitmediğini ve fiyat artışlarının yaz aylarında geleceğini belirtti:

“Ben Haziran ayında bir fiyat düzeltmesi daha olacağına inanıyorum. Daha sonra Temmuz ve Ağustos’ta ise boğa sezonu göreceğiz. Ben boğa sezonunun hala bitmediğini düşünüyorum. Fiyat artışları yeniden gelecektir”

“Tüm sene fiyat yükseldi, düşmesi normal”

Fiyat düşüşlerinin gerekli olduğunu ve bunların düzeltme olduğunu belirten Sun, şöyle konuştu:

“Fiyatın düşmesini normal karşılıyorum. Bu düzeltmelerin olması gerekliydi. Çünkü zaten tüm sene boyunca yükseldi. Zamanında olması gereken bazı düzeltmeler vardır ve bunları da yaşamak gerekir”

“Çin’in sert tavrı sonuç vermez”

Son dönemde Çin’in kripto paralara karşı sert tavrını da yorumlayan TRON kurucusu, bu politikanın sürekli olarak büyüyen ve merkeziyetsiz olan kripto para endüstrisini durdurma konusunda sonuç vermeyeceğini belirtti:

“Çin’in hamleleri kripto paralar için çok önemli. Ancak şunu belirtmek lazım ki, hiçbir etken ya da kişi bu piyasayı kontrol edemez. Kripto, Çin de dahil tüm dünyada büyümeye devam ediyor. Çin’de birçok insan bunu bir iş olarak görüyor ve para kazanıyor. Dolayısıyla bir gecede Çin’in kripto parayı yasaklaması gibi bir durum zaten söz konusu olamaz.”

“Dogecoin bence halkın kripto parası”

2021 boğa sezonuna şu ana kadar damga vuran Dogecoin konusuna da değinen Justin Sun, fenomen kripto parayı ise halkın parası olarak tanımladı:

“Ben Dogecoin’e inanıyorum. Birkaç ay önceki Gamestop olayı gibi görüyorum. Bence o halkın kripto parası… Wall Street’teki bankaların analizlerini duymak istemiyor insanlar… Kendi kararlarıyla, kendi trade’lerini yapmak istiyorlar. “

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl