Justin Sun’dan Huobi hissedarı olduğu haberlerine yalanlama

TRON kurucusu olan Justin Sun, birkaç gün önce About Capital Management'ın satın aldığı Huobi hisselerinden kendisinin de aldığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını ve kendisinin sadece danışma kurulunda olduğunu belirtti.

Huobi borsasının kurucularından olmasının yanı sıra en büyük hissedar konumundaki Li Lin’in hisselerini satmasının ardından birçok Uzakdoğu merkezli medya kaynağında Justin Sun’ın bu hisseleri alan kişilerden olduğu iddia edilmişti. Sun, bu dedikodulara son noktayı yaptığı kısa açıklama ile koydu.

TRON kurucusu ABD medyasından The Block’a konuşurken, hisse alan kişilerden olduğu iddialarını reddetti ve “Ben sadece danışma kurulundayım. Hisse almadım” dedi.

SBF iddiaları yer almıştı

Bilindiği üzere birkaç hafta önce Justin Sun ve FTX borsasının CEO’su olan Sam Bankman-Fried’in Huobi’yi almak istedikleri iddia edilmişti. Son iddialar ise genç CEO SBF’nin, Sun’a destek çıktığı ve ikilinin Huobi’de birlikte hisse aldıkları yönündeydi.

Huobi borsası ise danışma kurulunu açıklamasına rağmen şu ana kadar hissedarların kimler olduğunu belirtmedi.

Borsanın en büyük hissedarı konumundaki Li Lin, hisselerini Cumartesi günü Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management’a devretmişti. Bazı medya organları Justin Sun’ın bu şirkette de bazı yatırımları olduğunu iddia ediyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl