Justin Sun’ın çekimleri 200 milyon $’ı aştı: “Satış için değil”

Geçtiğimiz günlerde Huobi borsasının danışma kuruluna giren ve elinde on milyonlarca HT token bulundurduğunu belirten Justin Sun Binance borsası ve DeFi protokolü AAVE'den yüklü miktarda para çekimleri yaptı. Sun konuyla ilgili "Satış yapacak" iddialarına ise Twitter hesabından cevap verdi.

TRON blok zincirini Dominik Cumhuriyeti’ne resmi zincir olarak kabul ettirmeyi başaran ve son dönemdeki Huobi adımıyla da kendisinden yine söz ettirmeyi başaran Justin Sun kendisine ait olan bazı adreslerden önemli para çekimleri yapmaya başladı.

15 günde 230 milyon dolardan fazla çekim

Sun, merkeziyetsiz finans protokolü olan AAVE’deki “0x3dd…5296” adresinden 50 milyon BUSD çekti ve toplamda 70 milyon doları Paxos’a gönderdi. Başka bir adres olan “0x611…DF01” Binance cüzdanının çekilen 72 milyon USDC de Circle şirketine gönderildi. Sun’ın Circle şirketine son 15 günde gönderdiği toplam paranın değeri de 236 milyon doları buldu.

Justin Sun: Satış için değil

TRON kurucusu ise çıkan haberlerin ardından Twitter’dan anında açıklama yaptı. Borsalardan çıkış yaptığı iddialarının doğru olmadığını belirten Sun şunları söyledi:

“Çıkış yaptığım iddiaları doğru değil. Circle ile yaptığımız USDC transferleri sadece iç cüzdanlara para akatarma. Biz kripto para sektörü için olumlu düşünmeye devam ediyoruz. İşe alımlarımız yoğun şekilde devam ediyor. Dominik’te yasal olan TRX, HT, BTT, JST, NFT ve SUN gibi token’lardan oluşan yatırımlarımızı artırıyoruz”

Justin Sun geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Huobi’de hissesi bulunmadığını ancak on milyonlarca HT token’ı olduğunu belirtmişti. Sun 2013’ten bu yana HT token aldığını söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl