KDN Coin nedir? KDN Coin yorumları projesi ve geleceği

kdn coin nedir

KDN Coin nedir sorusu internette aratılıyor ve yatırımcılar tarafından sorgulatılıyor. Kripto para piyasasının popüler kripto paralarından olan Kadena hakkındaki en doğru ve açıklayıcı bilgiye içeriğimizden ulaşabileceksiniz.

KDN Coin nedir?

KDN Coin nedir sorusunu arama motorlarında aratanlar için hazırladığımız içerikte yanıtına net bir şekilde hakim olacaksınız. Kadena Coin, ölçeklenebilirliği optimize etmeyi amaçlayan, resmi doğrulama ve yükseltilebilir akıllı sözleşmelerle donatılmış Pact adlı yeni bir akıllı sözleşme diline sahip halka açık bir blok zinciridir.

KDA Coin de, Kadena blok zincirinde işlem yapmak için kullanılan kripto para birimidir. Toplam arz, 120 yılda çıkarılacak 1 milyar token olarak sabitlenmiş durumda. Ethereum’daki ETH’a benzer şekilde, Kadena’daki KDA madencilerin ağdaki madencilik blokları için ödenir ve kullanıcıların işlemlerini bir bloğa dahil etmek için ödedikleri işlem ücretidir. 

Kadena ayrıca, ağ işlemlerini yürütmek için paralel olarak çalışan, ayrı ayrı çıkarılan birden çok zincirden oluşan Chainweb adlı yeni bir İş Kanıtı (Proof of Work) konsensüs mekanizması kullanır. Bu tasarım teorik olarak, herhangi bir Layer 2 ölçeklenebilirliği veya işlevsellik çözümlerine ihtiyaç duymadan temel katmanda yüksek işlem hacmini destekler.

Proje, Juno için JPMorgan blok zinciri geliştirme ekibinin eski üyeleri tarafından kuruldu. Kadena bugüne kadar 15 milyon dolar topladı ve bu fonların çoğu SAFT (Simple Agreement for Future Tokens) şeklinde güvence altına alındı. Kadena’nın Tendermint protokolüyle uyumlu bir Pact sürümü oluşturmak için Interchain Foundation’dan (Cosmos ağının arkasındaki geliştirme ekibi) aldığı 150.000 dolarlık hibe bu toplama dahil değildir.

Kadena Coin
Kadena Coin

Kadena Coin projesi

Kadena Coin projesi, 2016 yılında New York’ta oluşturulmuştur. Kadena, Bitcoin‘e benzer bir güvenlik düzeyi sağlayan, ölçeklenebilir ve geliştirici dostu bir genel blok zinciri oluşturmayı hedefliyor. Bu vizyonu desteklemek için Kadena, yeni bir fikir birliği yöntemi, Chainweb adlı bir iş kanıtı modeli ve Pact adlı yeni bir akıllı sözleşme dili sunuyor. Misyonu, herhangi bir ikinci katman ölçeklenebilirliği veya işlevsellik çözümlerine ihtiyaç duymadan işlem hacmi ve geliştiricinin benimsenmesi için temel katmanını optimize etmektir. Layer 2 çözümleri, uygulama geliştirmeyi karmaşıklaştırma eğilimindedir, bu nedenle tek bir platformda eksiksiz bir araç kiti sağlamanın daha geliştirici dostu olması amaçlanmıştır. Ekip ayrıca Kadena’nın dahili testlere dayanarak saniyede işleyebileceği işlem sayısı konusunda üst sınırı olmadığını iddia ediyor.

Kadena’nın yerel akıllı sözleşme dili olan Pact, Ethereum’un Solidity’sinde gözlemlenen yaygın kusurları, özellikle sınırsız döngülere duyarlılığı ve Resmi Doğrulama eksikliğini iyileştirmek için tasarlanmıştır. Pact akıllı sözleşmeleri, herhangi bir zamanda bir hard fork gerektirmeden yükseltilebilir.

Kadena ayrıca halka açık akıllı sözleşme platformundan önce gelen özel bir blok zinciri oluşturdu. Şimdi Kadena Kuro (eski adıyla ScalableBFT) olarak adlandırılan özel blok zinciri, bir Byzantine Fault Tolerant (BFT) fikir birliği mekanizması kullanır ve kurumsal düzeyde kullanım durumları için optimize edilmiştir. 2018’den beri Kadena Kuro, bir sağlık konsorsiyumu tarafından sigorta sağlayıcı bilgilerini toplamak ve sürdürmek için gereken çabayı azaltmaya yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Bu özel blok zinciri, işlem süreçlerini hızlandırmak ve veriler için yeni pazarlar oluşturmak için bir kamu blok zinciri ağına (Kadena’nın genel platformu gibi) sahip bir yan zincire benzer şekilde kullanılabilir.

Kadena Coin ve KDA
Kadena Coin ve KDA

Kadena Coin geleceği

Kadena Coin geleceğinin nasıl olacağı yönünde çeşitli soru işaretleri mevcut. Kadena, blok zinciri dünyanın etkileşim ve işlem yapma biçiminde devrim yaratabileceği fikri üzerine kuruldu. Ancak kitlesel benimsemeye ulaşmak için zincir teknolojisi ve onu iş dünyasına bağlayan ekosistemin sıfırdan yeniden tasarlanması gerekiyordu. Kurucular tescilli bir zincir mimarisi inşa ettiler ve blok zincirinin daha önce ulaşılamaz olduğu düşünülen hız, ölçek ve enerji verimliliğinde iş için çalışmasını sağlayacak araçlar yarattı. Ve KDA Coin iyi bir yatırım mı diye sorulursa bunun cevabı evet olur. Kadena, mevcut KDA fiyat trendine ve Kadena fiyat tahminine dayalı olarak iyi bir yatırım seçeneğidir. Kadena tahmini yakın gelecek için yukarı yönlü denilebilir.

Kadena Coin Yorum


Kadena Coin yorumlarına bakılacak olursa, birçok olumlu, olumsuz yoruma ve görüşe rastlayabilirsiniz. Fiyat artışı, düşüşü ve projenin gelişimiyle birlikte de bu yorumlar fazlalaşabilir. 

Kadena Coin Alma


Kadena Coin alma sorusunun yanıtı ise çok basit. Binance, Gate.io, KuCoin, Bittrex, OKX, CoinEx ve HotBit gibi borsalara üyeyseniz al/sat sekmesinden üye değilseniz de USDT, BTC, EUR, USD gibi işlem çiftleriyle alınıp satılabiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl