Kripto parayla ilgilenen kadınların sayısı 2’ye katlandı

City A.M.'nin raporuna göre son altı ayda, kripto paralara yatırım yapmayı düşünen kadınların sayısı yüzde 6'dan yüzde 13'e yükseldi.

Yılın başlangıcından bu yana kripto yatırımıyla ilgilenen kadınların sayısı ikiye katlandı. City A.M.’nin raporuna göre son altı ayda, kripto paralara yatırım yapmayı düşünen kadınların sayısı yüzde 6’dan yüzde 13’e yükseldi.

Rapor, bir Birleşik Krallık kripto para birimi borsası olan Londra Block Exchange tarafından yürütülen bir pazar araştırmasına dayanıyor. Rapora göre, kripto paralar Y kuşağı kadınları arasında oldukça popüler.

Araştırma ayrıca, erkeklerin ve kadınların yatırım yapma biçimlerinde bir farklılık olduğunu, kadınların erkeklere göre daha stratejik bir yaklaşım benimsediklerini gösteriyor.

Buna ek olarak, araştırma kadınların erkeklerden daha işbirlikçi olduğunu ortaya koyuyor, çünkü kadınlar erkeklere kıyasla potansiyel yatırımları hakkında ailelerine ve arkadaşlarına daha çok danışıyorlar.

eToro’nun önceki bir araştırmasına göre ise bu sektörde erkeklerin oranı, tüm yatırımcıların oranın yüzde 91.5’ini oluşturuyordu.

→ KRİPTO DEVİ BINANCE’E EURO GELİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl