Kanada’nın tek aktif kripto para fonu, yüzde 90 nakde geçti

Kanada'nın tek aktif kripto para fonu, yüzde 90 oranında nakitte olduğunu bildirdi. Şirketin varlıklarının yüzde 9'u ise Bitcoin'de bulunuyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre Kanada’nın aktif olarak yönetilen tek kripto para fonu Rivemont Crypto Fund’un 2.3 milyon dolar değerinde olan kripto paralarının yüzde 91’i 13 Temmuz itibari ile nakitte bulunuyor.

Şirketin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son haftalık güncellemede kalan yüzde 9’luk varlığın Bitcoin’de yer aldığı bildirildi.

Şirketin başkanı Martin Lolende, “Kripto para piyasası şu anda pek boğa piyasasında değil ve bu nedenle insanlar daha fazla aşağı gidip gitmeyeceğini görmek için bekliyor.” şeklinde konuştu.

Bitcoin’de uzun vadeli trendlerin net işaretini vermesi için 30 günlük hareketli ortalamayı izleyen Lalonde, fiyat canlanır canlanmaz “kalabalığın geri geleceğini” ifade ediyor.

Fon, 14 Aralık’ta, Bitcoin‘in 20 bin dolarla zirveyi gördüğü günden dört gün önce faaliyete girmişti. Lalonde’nin fonu, Mart ve Haziran aylarında yüzde 10 gerilerken Bitcoin de bu dönemde yüzde 32 düşüş yaşadı.

Lalonde son olarak, “Bitcoin’in buradan kolaylıkla 2-3 katına çıkabileceğini düşünüyoruz.” dedi.

→ COINBASE MENKUL KIYMET TOKEN’LARI İÇİN ONAY ALDI – BU ONAY NE ANLAMA GELİYOR?

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl