Kripto karşıtı Kanada’da Bitcoin ATM’leri artıyor

Özellikle geçtiğimiz sene pandemi kurallarını protesto eden tır ve kamyon şoförlerine karşı sert tedbirler alan ve kripto para desteklerini de engellemeye çalışan Kanada'da Bitcoin ATM sayısının her geçen gün artması da dikkat çekiyor.

bitcoin-atm

Geçtiğimiz sene yaşanan tır ve kamyon şoförleri protestolarında başbakan Trudeau’nun “Desteklemek doğru ve sorumlu bir davranış olmaz” dediği kripto paralar konusunda Kanada’da, artan Bitcoin ATM sayısı da gözlerden kaçmıyor.

Coin ATM Radar’ın verdiği bilgiye göre ülkedeki Bitcoin ATM sayısı bir senede %28 oranında arttı. Geçen sene 2 binin altında olan rakam şu anda 2549 oldu. Bu sene yaklaşık 400 yeni Bitcoin ATM’sinin kurulduğu ülkede Ocak 2022 itibariyle de 2174 ATM bulunuyordu. Çok sert bir ayı sezonu yaşanmasına rağmen yaşanan bu artış ise talebin yoğunluğunu da net şekilde gösteriyor.

Verilen bilgilere göre her çeyrek yaklaşık 100 Bitcoin ATM’si kurulan Kanada, bu anlamda dünya ortalamasının da üzerinde… Bitcoin ATM sayısında dünya lideri ülke ise 34 bin makine ile ABD… MiCA regülasyonlarını geçirme sürecinde olan Avrupa Birliği’nde ise toplamda sadece 1466 ATM bulunuyor. Tüm dünyadaki sayısı ise 38 bin 750.

Hatırlanacağı üzere dünyanın ilk Bitcoin ATM’si de Kanada’nın Vancouver şehrinde 9 yıl önce kurulmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl