Kanada’daki ilk Bitcoin ETF’i rekor kırmaya devam ediyor

Bitcoin'in 65 bin seviyelerinden 30 bin dolara kadar düşmesi Kanada'daki kurumsal yatırımcıları fazla etkilememiş gözüküyor. Purpose şirketinin ETF'i, 19 bin 692 BTC ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin-btc

Kuzey Amerika bölgesinin ve Kanada’nın ilk ETF’i olan Purpose şirketinin çıkardığı Bitcoin yatırım fonu ürünü, ülkedeki kurumsal yatırımcıların büyük ilgisini görmeye devam ediyor. En büyük kripto paranın, kısa vadedeki büyük düşüşüne rağmen Purpose Investment yatırım şirketinin çıkardığı ETF rekor seviyede alıcı buldu.

Yatırımcılar adeta Bitcoin’in düşüşünü değerlendirip, ‘dipten alma’ yoluna giderken, Mayıs ayında Purpose şirketinin ETF’inin 963 BTC arttığı belirtildi. Şu anda şirketin satın alınan Bitcoin ETF’inin toplam değeri ise yaklaşık 710 milyon dolar…

Purpose’ın ETF başarısı büyük…

Kuzey Amerika’nın ilk borsa yatırım fonu olan ve Şubat ayında yatırıma açılan Purpose Bitcoin ETF, ilk saatlerde 80 milyon dolar, ilk 2 gün sonunda ise 400 milyon doları aşan yatırım almıştı. Purpose yatırım, Nisan ayında bir ilke daha imza atmış ve Kanada’daki ilk Ethereum ETF’ini de yatırıma açan şirket olmuştu.

Herkes ABD’nin onayını bekliyor

Kanada’nın Bitcoin ve birçok kripto paranın borsa yatırım fonlarını kabul etmesi, finans dünyasının ABD’den gelecek iyi bir habere odaklanmasını sağlamıştı ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bu konuda bir onay hala vermedi.

Uzmanlar, Kanada’nın finansal konularda ABD’den önceki son çıkış olduğunu ve burada başarılı olan projelerin ABD’de de onay alacağını belirtiyorlar. SEC’nin, Bitcoin ETF’ini kabul etmesinin fiyat üzerinde de ciddi bir olumlu etki yaratması bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl