Kanadalı ünlü yatırımcı O’Leary: Dogecoin kumardır

Kanadalı ünlü işadamı ve televizyon insanı Kevin O'Leary, Dogecoin almanın kumar oynamakla aynı şey olduğunu söyledi. "Gece rahat uyumak istiyorsanız fiat para alın" diyen O'Leary, "Dogecoin almakla, Las Vegas'a gidip paranızı rulete koymak aynı şeydir." yorumunu yaptı.

o-leary oleary

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralara yatırımlarıyla bilinen Kevin O’Leary, Amerikan televizyon kanalı CNBC’de açıklamalarda bulundu.

“Dogecoin kumardır”

Elon Musk’ın desteğiyle adeta 2021 boğa sezonuna damga vuran ve bir ara 30 milyar dolarlık piyasa değerine yaklaşan Dogecoin’in kumar olduğunu belirten O’Leary, şunları söyledi:

“Dogecoin’e para yatırımaya yatırım bile denemez. Las Vegas’a gidip kumar oynamakla, paranızı rulete koymakla Dogecoin almak arasında bir fark yok. Ben bunu yapmam ama yapanlar tabii ki olacaktır. Bence portföyün yüzde 5’iyle yapılabilir. Daha fazlası olmaz. Ben yüzde 5 ile de yapmam. Bunu yapanları da anlamam mümkün değil. Dogecoin’in bir değeri yok. Belki de bunu sadece eğlence olarak görmelisiniz”

“Gece rahat uyumak istiyorsanız fiat para alın”

Kripto para piyasasında belli alanlarda değer gördüklerini ancak Dogecoin’in bunlardan biri olmadığını belirten ünlü iş insanı, ekibiyle birlikte kripto paralara yatırım yaptıklarını da belirtti:

“Şirketlerimizin kripto paraya yaptıkları yatırımı, portföyün yüzde 10’una yükselttik. Bitcoin ve Ethereum’un yanında USDC de aldık. Bu anlamda derin bir araştırma içindeyiz. Yatırıma bir spekülasyon olarak bakmanız gerekir. Bir hisseye yatırım yaparken, şirketin yönetimine olan güveninizle o yatırımı yapıyorsunuz. Dogecoin’de bu yok. Herkesi uyarıyorum. Tüm yatırımlar spekülasyondur. Eğer yüzde 100 korunmak istiyorsanız fiat para alın. Enflasyona maruz kalırsınız ve para kaybedebilirsiniz ama en azından gece rahat uyursunuz. Kripto paralar da dahil olmak üzere tüm yatırımlar spekülasyondur. Bu işe böyle bakmanız gerekir.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl