Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin taciri, kara para aklama ve yasadışı silah bulundurmaktan tutuklandı

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin ticareti yapan ABD’li Thomas Constanzo, kara para aklama ve yasadışı silah bulundurma suçlamasıyla tutuklandı. Constanzo’nun Bitcoin madencilik ekipmanları satan bir Bitcoin websitesini işlettiği öğrenildi. Constanzo, kara para aklama ve yasadışı silah bulundurma suçlarının yan sıra uyuşturucudan da suçlu bulundu. Federal mahkeme tarafından yapılan kapsamlı bir soruşturma ve baskının ardından yasadışı uyuşturucuların, mali belgeler, Bitcoin işlemleri ve aygıtları ele geçirildi. Contanzo, bir yıl içerisinde Bitcoin piyasasında iyi bir üne kavuştu ve birçok müşteri onun için iyi yorumlarda...

Geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin ticareti yapan ABD’li Thomas Constanzo, kara para aklama ve yasadışı silah bulundurma suçlamasıyla tutuklandı.

Constanzo’nun Bitcoin madencilik ekipmanları satan bir Bitcoin websitesini işlettiği öğrenildi. Constanzo, kara para aklama ve yasadışı silah bulundurma suçlarının yan sıra uyuşturucudan da suçlu bulundu. Federal mahkeme tarafından yapılan kapsamlı bir soruşturma ve baskının ardından yasadışı uyuşturucuların, mali belgeler, Bitcoin işlemleri ve aygıtları ele geçirildi.

Contanzo, bir yıl içerisinde Bitcoin piyasasında iyi bir üne kavuştu ve birçok müşteri onun için iyi yorumlarda bulundu. Contanzo’nun bir tüccar olarak 100’den fazla Bitcoin ticaret işlemi yaptığı ortaya çıktı.

Onunla birlikte yasadışı para aklama işinde birlikte yer alan bir başka isim daha olduğu belirlendi: Peter Steinmetz.

İki ismin yargılanmasının 1 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı.

Tanımadığınız şahıslardan Bitcoin almayın

Yakın bir şekilde tanımadığınız ve güven duymadığınız şahıslarla Bitcoin veya diğer kripto para birimleri için al-sat işlemi yapmayın. Karşınızdaki kişinin elinde bulundurduğu kripto para birimlerinin kaynağı kirli olabilir. Almanız halinde siz de suça ortak olabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl