Katy Perry’den Audius’a (AUDIO) milyon dolarlık destek

Spotify ve Apple Music gibi merkezi müzik yayın platformlarına rakip olan Audius, son dönemdeki başarısıyla adından sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz dönemde TikTok ile ortaklık yapmasının ardından, yatırımcıların ilgisini üzerine çekmişti. Müzik yayınını merkeziyetsiz bir hale getirmek isteyen Audius; Katy Perry ve The Chainsmokers başta olmak üzere ünlü sanatçılardan fon topladı. Toplanan 5 milyon dolarlık stratejik fon, projenin gelişiminde kullanılacak.

Stratejik fona katılan sanatçılar arasında Steve Aoki, Pusha T, Jason Derulo ve Nas gibi sanatçılar da yer alıyor. Fonlama, Blockchange Ventures isimli blok zinciri fonlama firması üzerinden gerçekleşti. Aylık altı milyon kullanıcıya ulaşan proje, sanat camiasının yanı sıra yatırım firmalarından ciddi destek görüyor. Örneğin, Sony Music yönetiminde yer alan Martin Bandier -11 senedir CEO görevinde- projeye yatırım yaptığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – AUIDO token nedir?

Projenin yatırımcılarından ünlü DJ Steve Aoki, geleneksel müzik çalışmalarından çok NFT müzik çalışmalarına zaman ayırdığını belirtiyor. Blok zinciri ve NFT’lerin müzik dünyasını daha adil bir hale getirmesi bekleniyor. Ayrıca, müzisyenlerin aracı olmadan yaptığı işlerden para kazanabilmesi, Audius platformunu oldukça ilgi çekici bir hale getiriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl