Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kava, Tesla’lı şakanın dozunu kaçırdı: Tweet sildiler

Kava, 1 Nisan şakasının ölçüsünü kaçırdı. Projenin Twitter hesabından Tesla ile ortaklık kurulduğuna dair yapılan paylaşım, gelen tepkilerin ardından silindi. Bazı kullanıcılar, tweet nedeniyle binlerce dolar zarara uğradığını iddia etti.

Kava Network ekibi, 1 Nisan şakasının dozunu kaçırınca tweet silmek zorunda kaldı.

Kava Network’ün resmi Twitter hesabı @kava_platform’dan akşam saatlerinde Tesla ile iş birliği kurulduğuna dair bir duyuru paylaşılmıştı. Söz konusu duyuruda, “Elon Musk’ın Kava’yı araba kullanırken getiri elde etmenize imkan verecek ilk L1 ağı olarak doğruladığını açıklamaktan büyük heyecan duyuyoruz! Yarından itibaren başlamak üzere tüm Tesla’lara geliyor!” ifadelerine yer verilmişti. Bir süre sonra bunun bir şaka olduğu belirtilse de KAVA token’ının fiyatı, 4.60 dolardan 5 dolara yüzde 10’a yakın yükseldi fakat ardından yüzde 12 düştü. Ekip, 1 Nisan şakasının ölçüsünü kaçırırken birçok yatırımcının da zarar etmesine yol açtı.

Gelen tepkiler üzerine tweet’ler silindi ve herhangi bir özür açıklaması yapılmadı.

Kava’nın sildiği Tesla’lı şaka tweet’leri

“1800 dolar kaybettim”

Bir kullanıcı, Kava’nın tweet’i nedeniyle 1800 dolar zararı olduğunu, bugünün şaka günü olduğunu bilmediğini, 10 saat harcayarak kazandığı parayı 10 saniyede kaybettiğini iddia etti. Bazıları ise Kava’nın tweet’ini SEC’ye şikayet etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu Kava’yı listeden çıkarmaya çağıranlar da vardı.

Tweet sonrası yükselişe geçen Kava, bunun bir şaka olduğunun açıklanmasıyla aynı şekilde düştü
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl