Yeni araştırma: Yaklaşık 4 milyon Bitcoin sonsuza dek kayboldu

Külçe altınlar denizde kaybolduğu gibi 100$’lık banknotlar da yanabilir, Bitcoin‘lerse internette sonsuza dek yok olabilirler. 2040 yılına kadar 21 milyon Bitcoin’in tamamı çıkarıldıktan sonra ticaret ya da harcamak için uygun miktar önemli ölçüde daha düşük olacak. Bitcoin blok zincirini inceleyen Chainanalysis’in yeni araştırmasına göre 3.79 milyon Bitcoin halihazırda kaybolmuş durumda. Bu ihtimal dahilindeki en yüksek rakam. Zincir üzerinde yapılan analizle hazırlanan araştırmada kesin bir rakam belirlenememekle birlikte kaybolan Bitcoin sayısının en az 2.78 milyon olduğu kaydedildi. Bu rakamlar, günümüzde bir...

Külçe altınlar denizde kaybolduğu gibi 100$’lık banknotlar da yanabilir, Bitcoin‘lerse internette sonsuza dek yok olabilirler.

2040 yılına kadar 21 milyon Bitcoin’in tamamı çıkarıldıktan sonra ticaret ya da harcamak için uygun miktar önemli ölçüde daha düşük olacak.

Bitcoin blok zincirini inceleyen Chainanalysis’in yeni araştırmasına göre 3.79 milyon Bitcoin halihazırda kaybolmuş durumda. Bu ihtimal dahilindeki en yüksek rakam.

Zincir üzerinde yapılan analizle hazırlanan araştırmada kesin bir rakam belirlenememekle birlikte kaybolan Bitcoin sayısının en az 2.78 milyon olduğu kaydedildi.

Bu rakamlar, günümüzde bir tanesinin değeri yaklaşık 10 bin Dolar olan Bitcoin’in yüzde 17 ila yüzde 23’ünün yok olduğunu gösteriyor.

Kaybolan Bitcoin sayısındaki artış sürecek

Gelecekte de çeşitli yollarla kayıp Bitcoin sayısındaki artışın devam edeceği kesin. Ama kayıp Bitcoin sayısı oransal olarak her geçen gün daha da düşük olacak. Çünkü çok değerli olduklarından insanlar onları kullanırken daha dikkatli olacaklar. İçinde 7500 Bitcoin bulunduğunu unuttuğu sabit diskini çöpe atan Howells gibi savurgan olmayacaklar.

Chainalysis’in müşterileri içerisinde IRS ve Europol gibi kurumlar da yer alıyor. Bu nedenle şirketin bu araştırması dikkate değer.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl