Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary: Kripto hiçbir yere gitmiyor!

Kanadalı ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, FTX borsasının iflasa yakın bir duruma gelmesiyle ilgili konuştu. Kripto para endüstrisinin yaşananlardan olumsuz etkileneceğini ancak yoluna devam edeceğini belirten O’Leary, "Kripto hiçbir yere gitmiyor. Bizimle kalmaya devam edecek. FTX'i alabilecek gücüm olsaydı, bunu denerdim" dedi.

o-leary oleary

ABD’de milyonlarca kişi tarafından izlenen Shark Tank programının jüri üyelerinden biri olan Kanadalı ünlü işadamı Kevin O’Leary, FTX borsasının başına gelenlerin kripto para sektörünü zorlayacağını ancak durduramayacağını belirtti. Kripto para medyasından Forkast’ın sorularını yanıtlayan işadamı, FTX konusunda da ilginç açıklamalarda bulundu.

“Satın alabilecek olsam denerdim”

Kevin O’Leary, FTX’in çok büyük bir değer barındırdığını, durumun şu an çok kötü gözükse dâhi her an tersine dönebileceğini belirtti:

“FTX ile ilgili olan durum şu an çok korkunç gibi duruyor. Ancak her an tersine dönebilir. Regülatörlerle görüşÜP durumun hangi sevyede olduğunu görme ve şirketi satın alma şansım olsaydı bunu denerdim. FTX bir değer barındırıyor. Birçok sektör oyuncusu bunu biliyor. Muhtemelen şu anda rakamların ne olduğunu görmek isteyen birçok sektör oyuncusu vardır. Arka tarafta büyük hareketler oluyordur”

“İki girişimci, iki büyük ego”

Hem SBF hem de CZ’nin büyük egolara sahip olduğunu belirten O’Leary, ünlü Çinli komutan Sun Tzu’nun Savaş Sanatı kitabına da atıfta bulundu ve şunları söyledi:

“Savaş Sanatı’na ve Zen düşüncesine göre, eğer rakibimin müşterilerini hiçbir masraf yapmadan kazanacaksam, bunu kabul ederim. Bu insanın egosunu yeterince tatmin eder. Ve bunun fırsatını görünce yapmak istersin. Böyle bir mızrak savaşına girmek için ikisinde de yeterince büyük ego var”

“Kripto bizimle kalmaya devam edecek”

Yaşananların büyük zararlar elde edilmesine neden olduğunu ancak kripto para endüstrisinin yok olmayacağını belirten ünlü yatırımcı şu ifadeleri kullandı:

“Kripto yoluna devam edecek. Bizimle kalmayı sürdürecek. Evet bu yaşananlardan dolayı yara aldı ama devam edecek. Regülasyonların gelmesi gerektiğini söylüyorduk. Bu sektör zaten regüle edilmek istiyor. Karşı çıkan çok az kişi var. Kripto büüyk bir yenilik ve küresel piyasalar da bir yer hak ediyor. Bizimle kalmaya kesinlikle devam edecek”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl