Kilitli varlık değerinde Lido, MakerDAO’yu geçti, 1. sıraya yerleşti

Merkeziyetsiz finans protokolü Lido Finance, kilitli varlık anlamında MakerDAO'yu geride bıraktı ve Ethereum'daki Merge güncellemesinden sonraki yükselişini sürdürdü. Lido Finance TVL'i, 6 milyar dolar sınırına yaklaştı.

Lido Finance, kilitli varlık sıralamasında 1. sıraya yerleşti. DeFillama’daki rakamlara göre protokoldeki varlık değeri 5.96 milyar dolar oldu. MakerDAO 5.91, AAVE ise 3.73 milyar dolar 2 ve 3. sırada yer alıyorlar.

Nansen raporu tüyo vermişti

Bilindiği üzere Lido Finance, kullanıcılarına minimum 32 Ether’lik zorunluluğa gerek duymadan “liquid Ether” stake’i yapma olanağı sağlıyor. Blok zinciri analiz firması Nansen de kısa süre önce verdiği bilgide, Ethereum’un merge güncellemesinin ardından, bu tür staking çözümlerinin revaçta olduğunu ve ilginin de gittikçe arttığını belirtmiş ve bu konuda bir rapor yayımlamıştı.

Lido yükseliş yaşıyor, Maker düşüşte…

Lido Finance, Kasım ayında yaptığı bir açıklamada (Ekim ayından bu yana) günlük olarak işlem ücretlerinden 1 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. MakerDAO’da ise gelirler, 3. çeyrekte, bir önceki çeyreğe göre %90 oranında düşmüş ve sadece 4 milyon doların biraz üzerinde bir gelir sağlanmıştı. Merge’ün ardından Lido, en fazla Ether tutulan protokol unvanını da kazanmıştı.

AAVE kurucusu sattı ama…

Hatırlanacağı üzere AAVE kurucusu olan Stani Kulechov geçtiğimiz hafta, elindeki erken dönem yatırımlarından kalma son LDO’ları da satmıştı. Kulechov’un satışlarının ardından LDO fiyatında %4’lük düşüş olmuştu ancak bu durum Lido Finance’e olan güveni de zedelememiş gözüküyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl