Kim Kardashian’dan ses getiren Bitcoin paylaşımı

Ünlü isim Kim Kardashian, 114 milyon takipçiye sahip Instagram hesabında aldığı fiziksel bir Bitcoin hediyesini paylaştı.

Sosyal medya kraliçesi Kim Kardashian, Bitcoin‘in kullanıcı sayısının artmasına yardımcı olabilir mi?

Bloq’un ve çeşitli kripto para girişimlerinin kurucu ortağı Matthew Roszak, Charity Poker Turnuvası’nda Kardashian’a fiziksel bir Bitcoin hediye ederken böyle düşünmüş olmalı.

Ünlü güzel, dün Los Angeles’ta düzenlenen turnuvada aldığı bu hediyeyi 114 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabında paylaştı.

Sosyal medya platformu Reddit’teki bazı kullanıcılar, Kardashian’ın bir Bitcoin’e sahip olduğunu gören takipçilerinin Bitcoin’i merak ederek araştırmaya yönleneceği, bunun da Bitcoin için bir katalizör olabileceğini öne sürdüler.

Bitcoin’in halihazırda dünya çapında 25 milyon kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde 114 milyon buna göre çok ciddi bir rakam.

Bu arada Kim Kardashian, geçtiğimiz Mayıs ayında Moda dünyasının Oscar’ları olarak bilinen CFDA Moda Ödülleri’nde ‘influencer’* kategorisinde ödül almıştı. CFDA yönetim kurulu üyesi ve tasarımcı Tommy Hilfigher, Kardashian’la ilgili olarak şöyle konuşmuştu:

“Kim dünyanın en önemli ve güçlü influencer’ıdır. Bir moda markasıyla ilgili her taktığı, yayınladığı veya konuştuğu hem farkındalıkta hem de satışta anında önemli bir artış yaratıyor.”

Forbes, Temmuz 2018 itibari ile Kardashian’in net değerini 350 milyon dolar olarak tahmin ediyor.

*Influencer: Sahip oldukları sosyal medya ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki yaşadıklarını, deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaları yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl