Bu yepyeni DeFi token’ı saatler içinde 500 milyon doları süpürdü

DeFi rüzgarı tüm hızıyla devam ederken henüz piyasaya çıkalı birkaç saat olan bir DeFi token'ı bu kadar kısa sürede kilitli değerde 500 milyon dolara ulaşmayı başardı.

KIMCHI adında yeni bir DeFi token’ı, piyasaya çıkmasının üzerinden yalnızca 4 saat geçtikten sonra protokole kilitlenen fon değerinde 500 milyon dolara ulaştı. Bir süre sonra ise 150 milyon dolara çekildi.

Yuno ve bir Uniswap çatalı Sushi’den çatallanan, adını geleneksel bir Kore yemeğinden alan KIMCHI, çatallandığı protokolden ne kadar farklı olduğunu anlamak için henüz çok yeni. SushiSwap nedir başlıklı yazımızda detaylarıyla anlattığımız Sushiswap, platforma likidite sağlamayı teşvik etmek için SUSHI token’larıyla ödül veriyor. Ayrıca yatırımcılar, SushiSwap üzerinde gerçekleşen her işlemden yüzde 0.05 oranında komisyon elde edebiliyorlar.

KIMCHI de platforma likidite sağlamayı teşvik etmek üzere yüksek faiz oranları ile ETH, SUSHI, TEND, USDT, BAND veya Uniswap varlıklarının çiftçiliğini yapmaya izin veriyor.

KIMCHI de birkaç gün önce piyasaya çıkan SushiSwap gibi henüz kodları denetlenmemiş bir protokol olduğundan dikkatle yaklaşmak gerekiyor. Şu aşamada KIMCHI’yi kullanmak çok riskli görünüyor.

DeFi’ye yatırılan miktar 10 milyar dolara yaklaşıyor

Öte yandan KIMCHI’den SushiSwap’a kadar tüm bu DeFi ürünlerine yatırılan miktar, 10 milyar dolara iyice yaklaştı. DeFi Pulse verilerine göre, şu anda DeFi protokllerine kilitlenen değer, 9 milyar 540 milyon dolar. En büyük pay, 1 milyar 670 milyon dolar ile Uniswap’tayken onu 1 milyar 630 milyon dolar ile Maker izliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl