Kointum, Türk kripto para piyasasındaki hacim sorununu kökten çözüyor

Türk kripto para piyasasının yeni oyuncusu Kointum, kullanıcılarına Bitfinex emirlerine doğrudan ulaşarak TL ile işlem yapma imkanı sağlıyor.

Kripto para borsası Kointum, Türk kripto para piyasasına yeni bir soluk getiriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kripto para piyasaları ciddi bir ilgi ile karşılanıyor. Bununla birlikte Türkiye’nin finansal koşulları ve tecrübelerinden dolayı kripto para piyasaları, hacim ve derinlik olarak istenilen düzeye henüz ulaşabilmiş değil. Kointum, bu gerçekten hareketle uluslararası piyasaların geniş işlem hacmini Türkiye’ye getirmek için dünyanın en likit kripto para piyasalarından biri olan Bitfinex emirlerini kendi müşterilerine sunuyor. Bu ayrıcalık sayesinde Kointum kullanıcıları, Kointum aracılığı ile Bitfinex emirlerine ulaşabiliyor ve işlemlerini Türk Lirası ile gerçekleştirebiliyor.

Hacim derinliğinin az oluşu, şu anda Türkiye’deki kripto para piyasasının kanayan yarası. Türk kripto para kullanıcıları, hacimsizlikten oldukça şikayetçi durumda. Hacimsizlikten kaynaklı olarak Türkiye’deki kripto para borsalarıyla küresel kripto para borsaları arasında ciddi fiyat farklılıkları oluşuyor ve bu da Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının zarar etmeleri sonucunu doğuruyor.

Yüksek hacimli bir platformun Türkiye’deki yatırımcılara sunulması, yatırımcıların istedikleri anda alıcı ya da satıcı bulmalarını sağlayacak. Kripto para borsaları için elzem olan güvenlik kıstaslarını kullanıcılarına sağlayan Kointum, güvenli, hızlı ve hacimli ticaretin kapısını aralıyor. Borsa, altyapısı ve sunmakta olduğu alternatif emirlerle yatırımcıların istedikleri nitelikte emir vermelerine imkan tanıyor. Kointum kullanıcıları, Türkiye’deki diğer platformlarda olduğu gibi derinlik ve miktar görme olanağına da sahip olacaklar.

Kointum’da halihazırda Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin, Ripple ve IOTA işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Daha fazla bilgi için: Kointum.com


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Suat Üstündağ Cevapla

    Ben sanal paralara inanmıyorum çünkü ben yatırım yaptım COİNSPACE isminde bir sirket kurucusuda SELÇUK ÖSKAN isminde bir şahıs benim parayla ortadan kayboldu beni mavhettin onuda allah mavhetsin bütün acıları göster sin ona tez zamanda.

  2. Aykut Cevapla

    Bu proje cebinde 5 mio usd olsa bile sürdürebilir değil. Piyasa arbitraj yapar buraya rağbet eder ama parasıı içer btirir. Asıl sorun Türk piyasalarında fiyat ucuzken ortaya cıkacak. GEçmiş olsun bu borsaya bu işin sürdürülebilir olmayacağını anladıklarında çok para kaybetmiş olacaklar.