ABD’li Kongre üyesi Davidson’dan “CBDC’ler yasaklansın ve suç sayılsın” önerisi

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara verdiği destekle bilinen ve hatta Gary Gensler'ın görevden alınması için Tom Emmer ile birlikte yasa tasarısı sunan Kongre üyesi Warren Davidson, şimdi de CBDC'lerin suç sayılmasını talep etti.

Cumhuriyetçi Parti’den bir Kongre üyesi olmasının yanı sıra, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler komitesi üyesi de olan Warren Davidson, CBDC’ler konusunda çok konuşulacak bir öneri getirdi.

“Yasaklanmalı ve suç sayılmalı”

Fed’in “ölü yıldız”ın finansal karşılığını yarattığını söyleyen Davidson, Twitter hesabından şunları yazdı:

“CBDC’ler, paranın yozlaşmasını sağlar. Baskı ve kontrol getirir. Kongre kesinlikle CBDC’lerin tasarlanmasını, geliştirilmesini veya denenmesini yasaklamalıdır ve bunları suç saymalıdır”

Davidson ayrıca, Fed’in San Francisco şubesinin iş ilanını da tweet’ine ekledi. İlanda bir CBDC geliştirilmesi için uzman bir kripto para sektörü çalışanı arandığı belirtiliyor.

Kripto para piyasaları ve topluluğu Davidson’ın adını son olarak nisan ayında, Gensler’ın görevden alınması için sunulan yasa tasarısıyla duymuştu. Davidson o dönem, “ABD sermaye piyasaları, mevcut başkan da dahil olmak üzere zorba bir başkandan korunmalıdır” demişti.

Cumhuriyetçi Kongre üyesi ayrıca “Gerçek bir reformun ve Gary Gensler’i kovmanın zamanı geldi.” şeklinde konuşmuştu.

Yasa tasarısının altında, Davidson gibi bir başka Cumhuriyetçi Kongre üyesi olan Tom Emmer’in de imzası bulunuyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl