ABD’li Kongre üyesi, meclisteki DeFi ve sabit coin korkusunu anlattı

ABD'de, özellikle regülasyonlar çerçevesinde her geçen gün daha fazla konuşulmaya başlanan kripto paralarla ilgili Temsilciler Meclisi üyesi Ted Budd'dan ilginç bir yorum geldi. Budd bazı meslektaşlarının, DeFi endüstrisi ve sabit coin'lerin ekonomik anlamda ABD'nin 11 Eylül'ü olabileceğini düşündüklerini söyledi.

abd senatosu

ABD’li Temsilciler Meclisi üyesi Ted Budd, özellikle sabit coin ihraççılarıyla devlet yetkililerinin daha fazla iletişim kurması gerektiğini söyledi. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi üyesi de olan Budd, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon yani DAO’lardan olan MakerDAO’nun Youtube kanalında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“11 Eylül’e benzetenler var…”

Sabit coin’lerin regülasyonları konusu açıldığında ilginç bilgiler veren Budd şunları söyledi:

“Hem Temsilciler Meclisi’nde hem de Senato’da sabit coin’ler ve merkeziyetsiz finans konusu olduğunda ciddi korku yaşayan kişiler olduğunu görüyorum. Bu kripto paraların gelişmesinin ulusal egemenliğe bir tehdit olduğunu düşünüyorlar. Hatta bunun, ekonomik anlamda ABD’nin 11 Eylül’ü olabileceğini belirtenler de var. Doların istikrarsızlaşacağı yönünde korkular ve endişeler var”

“Singapur’da, Estonya’da gelişeceğine, ABD’de gelişmeli”

Kendisinin bu fikre katılmadığını belirten Budd, regülasyonların burada önemli olduğunu ifade etti:

“Bence bu teknolojiye açık olmalıyız. Ben felaket senaryolarına katılmıyorum. ABD’yi teknolojinin geliştiği bir ülke haline getirmeliyiz. Singapur’da, Estonya’da ya da ABD’ye düşman olabilecek herhangi bir ülkede gelişeceğine, ABD’de gelişmeli.”

“Devletle sürekli iletişim olmalı”

MakerDAO’nun ABD’li regülatörlerle nasıl çalışabileceği sorulduğunda ise Kongre üyesi Budd, sabit coin ihraççılarının regülatörlerin endişelerini açık şekilde gidermesi gerektiğini söyledi:

“Merkeziyetsiz finans gelişmeye gerçekten çok açık ama bir sorun olduğunda kimi arayacağınız belli değil. Devlet ile işiniz olduğunda iletişim kurmak çok zor. Dabit coin ihraççılarının bunun çözmesi gerekiyor. Devletle sürekli diyalog halinde olmalılar.”

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, sabit coin’lerin oluşturduğu riskleri azaltmak için hızlı hareket etme gerekliliğinden bahsetmişti. Senatör Elizabeth Warren da, Yellen’a bu hafta içi, acele etmesi yönünde bir mektup yazmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl