Kongre üyesi, Gensler’ın görevden alınması için yasa tasarısı hazırlıyor!

Son dönemde kripto paralar konusunda attığı olumsuz adımlarla sektörden tepki alan SEC başkanı Gary Gensler'ın görevden alınması için bir yasa tasarısı hazırlanacak. ABD'li Kongre üyesi Warren Davidson konuyla ilgili açıklamayı Twitter'dan yaptı.

ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, koltuğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya… ABD’li Kongre üyesi Warren Davidson, Twitter’dan yaptığı açıklamayla Gensler’ın görevden alınması için bir yasa tasarısı çıkaracağını belirtti.

“Uzun zamandır süren suistimaller…”

Coinbase hukuk müşaviri Paul Grewal’ın, SEC’nin “borsa” tanımını yeniden yapacağı mevzuat teklifini eleştirdiği tweet’ine yanıt veren Davidson şu ifadeleri kullandı:

“Evet doğru. Uzun zamandır yaşanan suistimalleri sonlandırmak ve SEC başkanını görevden alan, onun yerine ise gerçek otoritenin olduğu yere hesap veren bir yöneticinin gelmesi için bir yasa teklifi sunacağım. Ancak SEC’nin eski başkanları adaylar arasında olmayacak”

SEC üyesi Peirce eleştirmişti

Hatırlanacağı üzere SEC başkanı Gensler cuma günü, borsa tanımını genişleten teklifini öneriye sunmuş ve 3’e 2 oyla teklif kabul edilmişti. 30 günlük ek geri bildirim süresi verilen teklifin resmen gerçekleşmesi durumunda, borsa tanımı geleneksel anlamının ötesine taşınacak ve DeFi platformlarını da içerecek.

Kripto paralara verdiği destekle bilinen SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce ise, Gensler’ın teklifine katılmadığını belirtmiş ve “Geçmişte yaptığımız gibi artık teknolojinin vadettiklerini önemsemiyoruz. İnsanların bu ülkeden çıkmasına neden olup, merkezileşmeyi zorunlu kılıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl