Kopya trade yapan kripto botu 1 ayda 4.8 milyon dolar komisyon kazandı

Merkeziyetsiz borsalarda kripto para alan ve birçok cüzdanı takip eden bir kopya trade Telegram botu, mayıs ayında 4.8 milyon dolar komisyon kazandı. Trade botuna bağlı olan cüzdanın kazancı 0.1 ETH'ye ulaştığında botun %1 komisyon elde ettiği belirtildi.

DeFi borsalarında kripto para alım ve satımı yapan bir Telegram kopya trade botu, sadece mayıs ayında 4.8 milyon dolarlık komisyon elde etmeyi başardı. DeFiLlama’dan alınan verilere göre bot; nisan ayında da 1.4 milyon dolar kazanmıştı.

Merkeziyetsiz borsalarda token alıp satan, önemli cüzdanların hareketlerini takip eden ve işlem sinyallerini gözlemleyen Maestro trade botu, ona bağlı olan kripto cüzdanı 0.1 ETH bakiyeye ulaştığında, hesap sahibinden %1’lik komisyon alıyor.

Anahtar kelime sağlanması zorunlu

Bot, kullanıcılar için sıfırdan yeni bir cüzdan yaratma seçeneğinin yanı sıra, Ethereum ya da BNB Chain üzerinde var olan cüzdanlar adına da işlemler yapabiliyor. Botun işlem yapabilmesi için, kullanıcının anahtar kelimelerini de bu bota sağlaması gerekiyor. Bunun sebebi ise işlem imzalarında yetkinin bota devredilmesi zorunluluğu…

Trade botlarıyla ilgili en büyük tehlikelerden biri de, bot geliştiricilerinin, kullanıcının anahtar kelimelerini elde ederek cüzdanı boşaltma ihtimali… Uzmanlar, kripto para yatırımcılarının hiçbir şekilde bu tür botlar ile bağlantı kurmamasını öneriyor. Merkezi borsalardaki hesaplara da onay verildiği takdirde, botlar, buradaki bakiyeler adına da işlem yapabiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl