Bu hisse senedi, korona virüsü nedeniyle %400 arttı

Çin başta olmak üzere dünya çapında yayılan korona virüsü, özellikle maske üreticilerinin hisselerinin katlanarak artmasını sağladı. Koruyucu sağlık maskeleri üreten Kawamoto Corporation adlı Japon şirketinin hisseleri, son 3 haftada yaklaşık yüzde 400 değer kazandı.

Çin’de ve tüm dünyada giderek yayılan ölümcül korona virüsü, küresel borsalarda önemli düşüşler yaratırken bazı hisse senetlerinin de rekor kırmasını sağladı.

Bu şirketlerin özellikle sağlık sektöründen olmaları dikkat çekiyor. Onlardan biri ağız maskesi başta olmak üzere tıbbi ürünler üreten Japon şirketi Kawamoto Corporation. Şirketin hisseleri, 8 Ocak’tan bu yana 420 yen seviyesinden 2091 yen seviyesine yaklaşık yüzde 400 artış gördü.

Kawamoto hisselerindeki sıçrama

Kawamoto, hisseleri büyük değer kazanan tek Asyalı sağlık şirketi değil. Birçok Asyalı maske üreticisinin hisseleri de yükseldi. Örneğin sadece dün Güney Koreli maske üreticisi Monalisa’nın hisseleri yüzde 29, Güney Koreli ilaç üreticileri Kukje Pharma ve Woojung Bio ise sırasıyla yüzde 29 ve yüzde 21 arttı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl