Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan koronavirüs açıklaması: 1 vatandaşta tespit edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Koca, koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın testinin pozitif çıktığını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün 00.30’da basının karşısına çıkarak açıklamaya yapacağı bilgisi gelmişti.

Koca, 15-20 dakika gecikmeli olarak çıktığı kameraların karşısında bir vatandaşta koronavirüs tespit edildiğini bildirdi.

Bakan açıklamasına, “Türkiye olarak koronavirüs sürecinde büyük bir başarı gösterdik. Komşu ülkeler bizim aldığımız sıkı tedbirleri almadılar. Bizim de salgına karşı yürüttüğümüz strateji ve eylem planındaki direncimiz hiç azalmadı, kat kat arttı. Küresel salgınların kaçınılmaz tarafları var. Direnç hangi düzeyde, tedbirler hangi kesinliklte olursa olsun bazı sonuçları engellemek mümkün değil.” ifadeleri ile başladı.

“Hasta, virüsü Avrupa’dan aldı”

Koca, sözlerinin devamında ise “Bu an burada olmamın nedeni, bu saate dek gösterdiğimiz şeffaflıktır. Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bu akşam saatlerinde bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Hastanın virüsü Avrupa’dan aldığı tespit edilmiştir. Hastamız bir erkektir. Aile bireylerin hepsi gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyeti korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Tanı erken konulmuştur virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Ülkemiz yayılmayı önleyici tedbirler alınmıştır.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl