koton halka arz

Türkiye giyim sektörünün önde gelen markalarından Koton halka arz oluyor. Uzun zamandır beklenen Koton halka arzı için SPK’dan onay çıktı. İşte Koton halka arzının detayları…

Koton halka arz ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu bu akşam yayınladığı bültende iki yeni şirketin halka arz olacağını duyurdu. Bu şirketlerden birisi 1988 yılından beri giyim sektöründe yer alan Koton oldu.

Koton halka arz tarihi henüz kesinlik kazanmadı ancak önümüzdeki hafta Koton’un talep toplaması bekleniyor.

Koton halka arz fiyatı ne kadar?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre Koton halka arzında hisse fiyatı 30,50 TL olarak belirlendi. Halka arz bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Koton halka arzında kaç lot dağıtılacak?

Halka arz ile birlikte Koton’un sermayesi 795 milyon Türk Lirasından 829 milyon 650 bine yükselecek. Koton halka arzından 136 milyon 600 bin lot yatırımcılara dağıtılacak.

Mevcut şirket ortaklarından Nemo Apparel B.V, Yılmaz Yılmaz ve Şükriye Gülden Yılmaz’ın sahip olduğu paylar halka arza konu edilecek.

Onaylı izahname geldiğinde kişi başı düşecek muhtemel lot sayısı tablosunu paylaşacağız.

Koton halka arz geliriyle ne yapacak?

Şirket halka arzdan elde edeceği gelirin %60-70’lik kısmını işletme sermayesinde değerlendirecek. Halka arzdan elde edilecek gelirin %30-40’lık kısmı ise yeni Koton mağazalarının açılışında, yurt dışı mağaza açılışında ve depo otomasyon ile bilgi teknolojileri yatırımlarında kullanılacak.

Koton halka arzı katılım endeksine uygun mu?

Henüz Koton’un onaylı izahnamesi yayınlanmadığı için katılım endeksine uygunluğu konusunda kesin bilgi bulunmuyor. Koton’un onaylı izahnamesi yayınlandıktan sonra katılım hassasiyeti olan yatırımcılar için uygun olup olmadığına dair kesin bilgi paylaşılacak.

Katılım Endeksi, Borsa İstanbul’da, faizsiz yatırım ve katılım bankacılığı prensiplerine göre işlem gören hisse senetlerinden oluşan bir borsa endeksidir. Tıpkı BIST-100 gibi ya da BIST-30 gibi ayrı bir endekstir ancak bu endeksteki hisseler aynı zamanda diğer büyük endekslerde de yer almaktadır.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl