Kraken, 9 kripto parayı ABD ve Kanada’ya açtı

ABD merkezli büyük kripto para borsalarından Kraken, listelediği 9 kripto parayı, ABD ve Kanada’daki kullanıcılarına da açtı.

Platformdan yapılan açıklamada, bu token’ların Altair (AIR), Basilisk (BSX), Bifrost (BNC), Karura (KAR), KILT (KILT), Kintsugi (KINT), Moonriver (MOVR), Phala (PHA) ve Tokemak (TOKE) olduğu bildirildi.

Kraken, son 24 saatte 700 milyon doların üzerinde işlem hacmi ile en büyük dördüncü borsa konumunda.

Altair (AIR): Altair ağı, kullanıcıların sanat NFT’ler de dahil gerçek dünya varlıklarını tokenize etmelerini ve finanse etmelerine olanak tanıyor. Altair ağının hizmet token’ı ise AIR.

Basilisk (BSX): Katılımcılar, Kusama tabanlı bu likidite protokolü parachain’i üzerinde herhangi iki kripto para birimini alıp satabiliyor. Basilisk; Polkadot, Ethereum ve Bitcoin dahil olmak üzere diğer ağlarla iletişim sağlayan bir çapraz zincir protokolü.

Bifrost (BNC): Bifrost, ağına erişen herkese staking likiditesi sağlıyor. Bu, token sahiplerinin Bifrost platformunda DOT veya ETH gibi kripto para birimlerini stake edebilecekleri, bunun karşılığında eşit değerde bir vToken (vDOT veya vETH) alabilecekleri anlamına geliyor. Kullanıcılar, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarına erişmek için vToken’ları kullanırken, ilk kripto varlıkları üzerinde stake ödülleri elde etmeye devam edebiliyorlar.

Karura (KAR): Karura’nın Kusama üzerinde merkeziyetsiz finans (DeFi) için bir merkez olarak işlev görmesi ve geliştiricilerin platform kullanıcıları için finansal hizmetler oluşturmasına olanak sağlaması amaçlanıyor. Karura, Katman 1 blok zinciri platformu olmasının yanı sıra bir dizi DeFi uygulamasına da ev sahipliği yapıyor.

Kilt Protokolü (KILT): KILT, Web 3.0 dünyasında doğrulanabilir kimlik bilgileri için bir temel katman sağlıyor. Kilt Protool, dijital alana gerçek dünya akreditasyonunu getirmek için blok zincirinin avantajlarını kullanarak firmalara kimlik bilgilerini doğrulama ve güveni artırma tekniği sunuyor.

Kintsugi (KINT): kBTC adı verilen 1:1 Bitcoin destekli varlık, merkeziyetsiz Kintsugi ağındaki kullanıcılar tarafından güvene dayalı olmayan bir şekilde oluşturulabiliyor. Kintsugi’nin kBTC’si, parachain için likiditeyi teşvik etmek üzere Bitcoin’i Kusama’ya getiriyor. KINT token, Kintsugi’nin yönetişimine katılmak için kullanılır. KINT token, Kintsugi’nin yönetişiminde yer almak için kullanılıyor.

Moonriver (MOVR): Moonriver, Ethereum merkezi olmayan uygulamaları destekleyen bir akıllı sözleşme blok zinciri. Moonriver’ın Kusama üzerinde bir parachain olarak çalışmasıyla; tam bir EVM (Ethereum Sanal Makinesi) uygulaması, Web3 uyumlu bir API ve Moonriver’ı mevcut Ethereum ağlarına bağlayan köprüler sağlaması amaçlanıyor. Buna ek olarak Moonriver, Bitcoin gibi diğer varlıklara köprüler ve tüm Kusama ile ERC-20 token’ları için yerleşik bir entegrasyon oluşturmayı planlıyor.

Phala (PHA): Phala, veri gizliliğini korurken bulut işlemeyi mümkün kılan güvene dayalı olmayan bir hesaplama platformu. Phala’nın dağıtılmış hesaplama ağı, fikir birliği ile hesaplama prosedürlerini ayırarak yüksek oranda ölçeklenebiliyor ve gizli bir hesaplama mekanizması sağlıyor.

Tokemak (TOKE): Tokemak, DeFi uygulamaları için merkeziyetsiz bir likidite oluşturma protokolü. Platform, kullanıcıların likidite sağlamasına, token’lara ve borsalara yönelik paylarını kontrol etmesine olanak tanıyor. Protokolün native token’ı TOKE, yatırılan fonları stake etme yoluyla yönlendirmek, platformdaki likidite havuzlarında yer almak için teşvikler kazanmak ve projenin geleceğini etkileyen kararlar üzerinde oy vermek için kullanılıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl