Kraken analistleri: Bitcoin “ya tamam ya devam” noktasında

ABD'nin ve dünyanın önemli borsalarından biri olan Kraken'in analistleri Bitcoin'in fiyat hareketinin daha da yukarı gitmesi için en büyük kripto paranın 40 bin dolar seviyesinde, yatırımcılara güven verecek şekilde tutunması gerektiğini belirttiler. Ayrıca analistlere göre Bitcoin'in yıl sonundan önce bir kez daha en yüksek seviyesine ulaşma şansı arttı.

Kraken analistlerinin paylaştığı analizde Bitcoin‘in şu anda “ölüm-kalım” seviyesinde olduğu ve son dönemde 30 bin ilâ 42 bin dolar arasında giden en büyük kripto paranın bu alanın üzerinde çıkması gerekiyorsa 40 bin dolar seviyesinin güçlü bir destek olarak çalışması gerektiği yazıldı.

“Tekrardan zirve yapma ihtimali arttı”

Analistler analizlerinde ayrıca çok daha önemli bir bilgi daha verdi ve Bitcoin’in yıl sonundan önce bir kez daha en yüksek seviyesine ulaşma şansının arttığını belirttiler.

Dijital varlık broker’lık şirketi GlobalBlock çalışanı olan Alexandra Clark da son fiyat toparlanma hareketiyle, 1 milyar dolarlık short pozisyonun tasfiye edildiğini söyledi ve Bitcoin dominasyonunun yeniden yüzde 50 seviyesine çıkmasının önemine değindi.

ABD’li yatırım bankası JP Morgan’ın ünlü kripto analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou da en büyük kripto paranın dominasyonunun yüzde 50’nin üzerine çıkmasının, momentumunun yeniden oluşmaya başlamasını sağlayacağını belirtmişti.

Binance haberleri hafif düşüş getirdi

Bu hafta 40600 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatı, Binance’in Avrupa bölgesinde vadeli işlem ve türev ürünlerini kaldırma kararını açıklamasıyla 39 bin doların altına hafif bir düşüş yaşadı. Haberin yazıldığı dakikalarda fiyat 38800 dolar civarında.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl