Kraken borsasından açıklama: İşten çıkarma yapmayacağız

ABD'de resesyon ve faiz artırımı tartışmalarının yapıldığı bir dönemde birçok kripto para borsası çalışan çıkarma politikası güderken Kraken'den ise bu anlamda şaşırtan bir açıklama geldi. Şirket, bu sene herhangi bir şekilde işçi çıkarımı yapmayacağını hatta yeni alımlar plânlandığını duyurdu.

Kraken borsası piyasa düşüşlerinin ciddi şekilde tartışıldığı ve birçok şirketin işçi çıkarımlarına gittiği bir dönemde, bu sene çalışan çıkarmayacağını belirtti. Borsanın resmi websitesinden yapılan açıklamada “İşe alım planımızı değiştirmedik ve işten çıkarma yapmayı düşünmüyoruz. Yılın geri kalanında doldurmamız gereken 500’den fazla pozisyon var” denildi.

“Maaşları Bitcoin ile almayı düşünme zamanı…”

San Francisco merkezli şirketin duyurusunda ayrıca son piyasa düşüşlerinin çalışmak ve daha fazla ürün geliştirmek için bir fırsat olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bu piyasa düşüşünde birçok kullanıcı ve yatırımcı bize nelerin olduğunu soruyor ancak biz de onlara ‘Siz yeni misiniz?’ diye soruyoruz. Bu düşüşler, bir kez daha çalışmaya ve üretmeye başlama zamanının geldiğini gösteriyor. Bu işi neden yaptığımızı tekrardan hatırlamamız lazım. Bankacılık sisteminin ve finans dünyasının dışında kalmış, hiperenflasyondan etkilenen milyarlarca insanın orantısız bir şekilde tüm bu eşitsizliklerden etkilendiği bir dünyada artık maaşları Bitcoin ile almayı düşünmenin zamanı geldi. Biz kripto paraların hayatta insanın bir kerz görebileceği bir teknoloji fırsatı olduğuna ve milyarlarca insanın hayatını değiştirebileceğine inanıyoruz”

Şirket ayrıca işe alım süreçlerinde belirlediği bazı kriterleri de maddeler halinde sıraladı:

*Bilgi internet için neyse, kriptonun da para için o olduğuna inanmak… Kripto özgürleştiricidir, eşitlikçi ve demokrattır. Çalışanlarımız, bu göreve kendini adamalıdır.

*Her Kraken çalışanı hafta içi eğitime birkaç saat ayırmalıdır. Kripto teknolojisi ışık hızında hareket eder ve biz de bu hıza ayak uydurmak zorundayız. Dış faktörlere dayanıklı olmak için bunu yapmalıyız. Dolayısıyla her Kraken çalışanının her hahta eğitime birkaç saat ayırmasını bekleriz.

*Kraken sonuca önem verir. Bu yüzden kimlik ve sunumdan çok, bilgi ve beceriye odaklanıyoruz. Takım elbiselerle çalışmak yerine bu gemiyi yüzdürmek için pijamalarla evden çalışıyoruz. Özel durumlar için takım elbiseler bagajda saklanıyor.

*Çalışanlarımızdan hiçbir zaman politik bir görüşü desteklemelerini istemeyiz. Onlardan sadece kişilik haklarına, mahremiyete ve başkalarının özgürlüklerine saygılı olmalarını talep ederiz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl