Kraken CEO’su Powell’dan Bitcoin yorumu: 40 bin doların altı alım fırsatı

Daha önce yaptığı birçok Bitcoin yorumuyla ilgi çeken ABD'li kripto para borsası Kraken'in CEO'su Jesse Powell, bu kez de ABD dolarının sıfıra gideceğini iddia etti. Enflasyonun kontrolden çıktığını belirten Powell ayrıca, "40 bin doların altındaki Bitcoin fiyatı her zaman bir alım fırsatıdır" dedi.

ABD’nin büyük borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bloomberg’de katıldığı bir programda Bitcoin’de kısa vadeli fiyat tahmininin zor olduğunu ancak doların gidişatının da iyi olmadığını söyledi.

“Alabildiğiniz kadar borç alın” şeklinde ilginç bir öneride bulunan Powell, şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyon kontrolden çıkmış durumda”

42 bin dolara da, belki biraz altına da düşebilir. Bunu bilmek gerçekten zor ancak ben bugünlerde daha çok dolara odaklanmış durumdayım. Çünkü enflasyon şu anda kontrolden çıkmış durumda ve doların ne kadar daha aşağıya gidebileceğini de bilmiyorum.

“Bitcoin’e uzun vadeli bakın”

40 bin doların altında fiyatlanmış bir Bitcoin’in ise alım fırsatı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’e uzun vadeli bakmak lazım. Bu konuyu konuştuğum insanlarla her zaman en az 5 yıllık plân yapmalarını söylüyorum. Bitcoin’i daha sonra pişman olacağınız şekilde satmak istemezsiniz.

“Zenginseniz SEC size her konuda izin veriyor”

Bitcoin ve kripto paraların regüle edilmesi konusu aslında ABD’de 10 yıldır yaşanan bir problem. Bu yüzden bazı şirketler de kıyı ülkelerine gidiyor. ABD’de siz zenginseniz SEC size istediğinizi yapma şansı veriyor ama değilseniz şansınız yok. Bunun değişmesi lazım. Biz Kraken olarak da regülasyonlara karşı değiliz ama bu sistem değişmeli.

“Dolar sıfıra gidiyor”

2022 için Bitcoin’de fiyat tahmini yapmak zor ancak doların sıfıra gittiğini görüyorum. Bu yüzde benzin ve süt biriktirmeye başlayabilirim. Paranızı dolarda tutmayın. Alabildiğiniz kadar dolar borcu alın. Faizler zaten sıfırın altına gidiyor.

NFT’ler etrafında çok büyük bir ilgi dönüyor. Metaverse’ü de buna katabiliriz. Sanal dünyalardaki kıyafetler, kulüplere ve gruplara üye olma gibi durumlar önümüzdeki günlerde daha da artacak gibi duruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl