Kraken ABD’de Coinbase’i geçti: Kaiko araştırması

ABD'nin en büyük kripto para borsası olarak görülen Coinbase, en büyük 10 altcoin için oluşan piyasa derinliğinde Kraken borsasına geçildi. Kraken bu altcoin'lerde piyasa derinliği payının yüzde 47'sine sahip oldu.

Kripto araştırma firması Kaiko son çalışmasında ilginç bir gerçek ortaya çıkardı. Araştırmaya göre Kraken borsası altcoin işlemlerinde Coinbase’i geride bıraktı.

Kaiko’nun sağladığı verilere göre Kraken en büyük 10 altcoin için oluşan piyasa derinliğinde %47’lik paya sahip oldu. Piyasa derinliği terimi, bir varlığın fiyatını etkilemeden yüksek miktarlarda alış ve satış emri elde edilmesini temsil ediyor.

Ocak ayında Kraken yüzde 39’luk orana sahip olurken bu rakam Coinbase için ise %45’ti. Ancak geçen zaman içinde Coinbase %41’e düştü, Kraken ise %47’ye çıktı. Bu değişimde SEC’nin Coinbase borsasına açtığı davanın da büyük payı olabilir. İki taraf arasındaki dava hala devam ederken Kraken borsası ise staking hizmetlerini sonlandırması karşılığında kurum ile anlaşma yoluna gitmişti.

Dava açılan bir başka kripto para borsası olan Binance.US’in piyasa derinliğinin ise %7’den %1’e düştüğü görülüyor.

Kraken borsasından bir yetkili ise The Block’a verdiği demeçte bu yükselişin arkasındaki en büyük sebebin şirketin aralık ayında başlattığı ve ileri düzey trade hizmeti sağlayan Kraken Pro olduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl