Kraken borsasından büyük Formula 1 anlaşması: Resmen açıklandı

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Formula 1'in önemli takımlarından Williams ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte Formula 1'deki kripto şirketlerinin varlığı önemli ölçüde artmış oldu.

FTX’in iflas etmeden önceki Mercedes anlaşması, Crypto.com borsasının Formula 1’in ana sponsorlarından olması, Tezos ve Bitci borsası gibi anlaşmalar derken, motor sporlarının en çok izlenen alanına giren son kripto şirketi Kraken oldu.

Geçtiğimiz aylarda SEC ile 30 milyon dolarlık bir ceza anlaşması yapan ve “staking” hizmetlerini sonlandıran Kraken, Formula 1’in önemli takımlarından Williams Racing ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Kişisel NFT’ler de görülecek

Sponsorluk anlaşmasının önemli noktalarından biri, Kraken’in NFT pazar yerinde eserleri bulunan kişilerin NFT’lerinin de seçilen bazı yarışlarda aracın üzerinde görülebilecek olması… Bazı yarışlarda aracın arka kanadında özel NFT’ler de bulunabilecek. Kraken ismi sadece arabanın arka kanadında yer almayacak. Pilot kıyafetleri ve aracın ön noktasında da borsanın ismi bulunacak.

Kraken ismi bu haftaki Avustralya Grand Prix’siyle beraber aracın üzerinde görülmeye başlanacak ve sezon sonuna kadar da anlaşma devam edecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl