Kraliçe Elizabeth’in vefatı harekete geçirdi: “Queen Elizabeth Inu” token çıkardılar!

Birleşik Krallık'ın başında 70 yıl ile en uzun süre kalan isim olan Kraliçe 2. Elizabeth'in ölümü tüm dünya medyası tarafından dün akşam birinci sırada görülürken, kripto para fırsatçıları da hemen harekete geçti. Ethereum ve Binance Smart Chain üzerinde 40'tan fazla kraliçe temalı token ve NFT oluşturulurken bir tanesinin yüzde 23 binlik yükselişi dikkat çekti.

Kraliçe 2. Elizabeth dün İskoçya’daki evinde vefat ederken, kripto para evreninin fırsatçıları da hemen harekete geçitiler. “Rip Queen Elizabeth,” “Queen Elizabeth Inu,” “God Save The Queen,” “Queen Doge,” “Elizabeth II,” “London Bridge Is Down” ve “Queen Inu II” adında birçok token hem BSC hem de Ethereum ağı üzerinde oluşturuldu ve satışa çıkarıldı.

Öte yandan Birleşik Krallık’ın yeni kralı da, kraliçenin en büyük oğlu olan Charles oldu. Kral Charles için de birçok meme token yaratıldı.

%23 bin artan token var

Token’ların yaratılmasının ardından önemli derecede bir işlem hacmi oluşturulurken “Save The Queen” ve “Queen Elizabeth Inu” token’ları sırasıyla 700 bşn ve 200 bin dolarlık işlem hacimleri oluşturdular. QEInu adlı token, Binance Smart Chain’de %23 binlik, Uniswap’ta ise %3 binlik yükseliş gördü.

Bazı kullanıcılar ve yatırımcılar ise fırsatçıların token’larının alınmaması yönünde tweet’ler attılar ve böyle bir vefattan bile fırsat yaratılmasına tepki gösterdiler.

Kraliçe için son NFT açık artırması

Tüm bu gelişmeler esnasında son iki ayda Kraliçe Elizabeth adına birçok NFT sanat eseri üreten bir proje de son açık artırmasını yapma kararı aldı. QueenE adlı eser, Temmuz ayı başında açık artırmaya çıkmıştı. Vefatın resmen açıklanmasıyla birlikte, koleksiyonun 73. NFT’si bugün son kez satışa sunulacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl