Kredi kartı ile Bitcoin alınan siteler

Kredi kartı ile Bitcoin almak, daha öncesinde doğrudan nakit kullanarak almaya göre biraz zahmetli olabiliyordu ancak son dönemde önemli borsalar bunu kolaylaştıran adımlar attılar. İşte 2019 yılında Türkiye ve yurt dışında kredi kartı ile Bitcoin alırken kullanabileceğiniz seçenekler...

Bitcoin’i doğrudan nakitle almak için bir dizi yol varken iş kredi kartı ile Bitcoin almaya gelindiğinde biraz daha zorlaşıyor. Bu imkanı veren siteler ve diğer platformların sayısı nakitle almaya nazaran kısıtlı. Bu, büyük ölçüde bankaların çıkardığı zorluklardan kaynaklanıyor.

Türkiye’de henüz kredi kartıyla Bitcoin satın almayı yasaklayan bir banka yok fakat dünya çapında sayıları artıyor. Geçtiğimiz sene Citibank, TD Bank, Wells Fargo ve Lloyds Bank gibi birçok kuruluş müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para satın almalarını yasaklamıştı. Bu bankalardan bazıları, banka kartlarına dahi yasak getirdi.

Türkiye’de kredi kartı ile Bitcoin alma

Türkiye’de kredi kartlarını kullanarak kripto para satın almaya imkan tanıyan tek bir platform var: Bayebit.com. Faaliyetlerine borsa ile başlayan Bayebit, daha sonra kredi kartıyla doğrudan kripto para alma seçeneği de getirdi. Şu anda market.bayebit.com adresi üzerinden Bitcoin dahil olmak üzere 35 ayrı kripto para, kredi kartı ile satın alınabiliyor. Tek seferde en az 100, en fazla 9000 TL’lik işlem yapılabilen platformda kripto para satın almadan önce bir cüzdan adresi edinmeniz gerekiyor. Kripto paranız, satın aldıktan sonra edindiğiniz bu cüzdan adresine transfer ediliyor.

Bayebit’in kredi kartı bölümü

Yurt dışındaki sitelerden nasıl alınır?

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance, yakın zaman önce kredi kartıyla kripto para alma seçeneği de getirdi. Binance’e kayıt linkinden üye olduktan sonra Fonlar > Buy with Credit Card menüsü üzerinden kredi kartıyla kripto para alımı gerçekleştirebiliyor. Platform, satın alınan kripto paranın 10-30 dakika içerisinde cüzdanınıza ulaştığını belirtiyor. 10 dolardan az olmamak kaydı ile işlem başına yüzde 3.5 komisyon alınıyor. Visa ve MasterCard destekleniyor.

Binance’te kredi kartı bölümü
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl