Kripto yatırımcılarının beklediği dönem mi: Altcoin hacimleri artıyor

Bitcoin'deki fiyat artışı altcoin'lere de yaramış gözüküyor. ATH seviyelerinden çok uzaklarda olan altcoin fiyatları son dönemde toparlanma gösterirken, altcoin'ler ve Ether spot hacminde piyasa payı 1 sene sonra %60'a ulaştı.

altcoin-fiyat-grafik

Bitcoin’in 35 bin doların üzerinde tutunması ve finans dünyasının spot ETF konusundaki pozitif beklentileri, altcoin fiyatlarına da olumlu yansıdı.

Kripto paralarda veri ve analiz sağlayıcısı bir şirket olan Kaiko son paylaşımında altcoin’ler ve Ether’deki spot hacminin yükselişine dikkat çekti.

Şirket X üzerinden yaptığı grafikli paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Altcoin’lerde hacimler artıyor. Altcoin’ler ile birlikte Ether’de spot hacim oranı Bitcoin karşısında bir seneden fazla süre sonra ilk kez %60’a çıktı”

TOTAL3’te de yükseliş var

Altcoin’ler için takip edilen en önemli parametrelerden biri olan TOTAL3’te de yükselişler olduğu görülüyor. Bitcoin ve Ether piyasa değerleri dışarıda bırakılarak sadece kalan altcoin’lerin değerini gösteren TOTAL3, yılbaşından bu yana %40 artış gösterdi. Son bir ayda da %30 yükselen TOTAL3’ün değeri 410 milyar dolar civarında…

Bitcoin’in piuyasa değeri ise yaklaşık 710 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl