Sürpriz anket: Kripto, yaklaşan ABD ara seçimlerinde rol oynayabilir

Önümüzdeki hafta ABD’de yapılacak ara yapılacak seçimlere dair yeni bir anket, kripto para yatırımının ülkede zemin kazandığını gösteriyor.

%37’si adayların kripto para konularındaki düşüncelerini dikkate alıyor

Dijital varlık yöneticisi Grayscale adına ABD’li analiz şirketi Harris Poll tarafından gerçekleştirilen anket, kayıtlı seçmenlerin yüzde 37’sinin adayların kripto para konularındaki düşüncelerini dikkate aldıklarını ve yüzde 81’inin sektörün daha net bir şekilde düzenlenmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğunu ortaya çıkardı.

Bilindiği üzere yeni varlık sınıfı için oluşturulan kurallar ABD Kongresi’nde takılmış ve regülatörler mevcut yasayı zaman zaman belirsiz sonuçlarla yorumlamak zorunda kalmıştı.

Kripto paralar siyahi ve Hispanikler arasında daha popüler

Harris Poll tarafından gerçekleştirilen anket, kripto paraların genç, siyahi ve Hispanik seçmenler arasında orta yaş üstü ve beyaz olanlara göre daha popüler olduğunu gösterdi. Anket ayrıca, tüm demografik grupların çoğunluğunun bunları uygun uzun vadeli yatırımlar olarak görmediğini ortaya koyan diğer yakın tarihli araştırmalardan elde edilen bulguları da destekledi. Bu arada, Ethereum ve Bitcoin’den Dogecoin’e kadar sabit coin’ler ve daha değişken kripto para birimleri kategoriye dahil edildi.

Yaşlara göre dağılımda, 44 yaşından genç yetişkinlerin yüzde 33’ü kripto paraların uzun vadede yatırım yapmak için iyi bir tercih olduğunu düşünürken bu oran yaşlı Amerikalılar için yüzde 13 olarak gözlemlendi. Kriptoyu akıllı bir yatırım olarak nitelendirerek en çok destek veren yüzde 35’le Hispanik olmayan siyahi katılımcılar olurken onları Hispaniklerin yüzde 24’ü ve Hispanik olmayan beyazların sadece yüzde 18’i takip etti. Cinsiyete göre dağılımlarda, erkeklerin yüzde 27’sinin kripto paralara olumlu baktığı görülürken kadınlarda bu oran yüzde 17’de kaldı.

ETF sonucu şaşırttı

Genel olarak, kripto paralar, katılımcılar arasında sadece yüzde 22’lik bir onay alırken, yüzde 10 ile NFT’lerin ve şaşırtıcı bir şekilde yüzde 20’lik onay alan borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) önünde yer aldı. Benzer yatırımlar olan yatırım fonları yüzde 41’lik onay oranıyla çok daha popülerken, bunu yüzde 37 ile hisse senetleri ve yüzde 35 ile tahviller takip etti. Tüm bu kategorilerin başında ise yüzde 43 ile gayrimenkul kiraları geliyor.

Önceki araştırmalar, siyahi yatırımcıların kripto konusunda beyazlardan daha hevesli olduğunu ortaya koymuştu.

Bu durum belki de kripto paranın erişilebilirliğini ve düzen karşıtı eğilimini yansıtırken, yeni İspanyol göçmenler geride kalan ailelerine kolayca para aktarmanın bir yolu olarak kriptoya yöneliyor olabilir.

Son olarak anket, genç yatırımcıların günün her saati mobil uygulamalar aracılığıyla aktif olarak alınıp satılan bir varlık sınıfına ilgi duyduğunu gösteriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl