Gizli kayıtlarla gündeme gelen kripto avukatı, şirketten ayrıldı

Hukuk firması Roche Freedman’ın kurucu ortağı Kyle Roche, blok zinciri şirketi Ava Labs’in rakiplerini dava yoluyla hedef aldığından bahsettiği gizli kayıtlarının Crypto Leaks adlı web sitesi tarafından yayımlanmasının ardından görevden alındı. Görevden alma, olayın ortaya çıkmasından haftalar sonra gelirken Ava Labs, iddiaları kesin bir dille reddetmişti.

Hukuk firmasından yapılan açıklamaya göre, firmanın kurucu ortağı ve kripto para hukuku uzmanı Kyle Roche’un artık Roche Freedman olarak yeniden adlandırılan Freedman Normand Friedland’da ortaklığı bulunmuyor. Açıklamada, “Kyle’a gelecekteki hayatında başarılar diliyoruz” denildi.

Ses kayıtları sonrası toplu davalardan men edilebilir

Roche’un şirketi de tepkilerin odak noktası olmuştu. Kripto para şirketlerine karşı açtığı davalarla adından söz ettiren hukuk bürosu, son olay sonrası zor durumda kalırken toplu davalarda hukuki danışmanlık statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya.

AVAX token ve hisse karşılığında dava açtığını söylemişti

New York, Miami ve Boston’da 20’den fazla avukatı bulunan firma, kripto para borsaları ve token ihraççılarına karşı açılan çok sayıda toplu davanın arkasında yer almıştı. Kyle Roche, Ava Labs’in rakiplerine karşı AVAX token ve şirket hissesi karşılığında dava açtığını iddia ediyordu.

Ava Labs’in CEO’su Emin Gün Sirer ise şirketinin rakiplerini hedef almadığını söyledi. Roche’un potansiyel iş ortaklarını etkilemek için Ava Labs ile ilişkisi hakkında yanlış beyanlarda bulunduğunu belirtti.

“Kyle Roche’un Ava Labs ile ilişkisi kalmadı”

Sirer, 13 Eylül’de yayımladığı bir blog yazısında, Roche’un artık Ava Labs ile bağı olmadığını ve şirkete hizmet vermeyi bıraktığını aktarmıştı. Şirketten konuyla ilgili bilgi sahibi olan bir kişi, geçen hafta yaptığı açıklamada, Roche’un kurucu ortağı olduğu firmayla olan ilişkisini de sonlandırmaya başladığını söylemişti.

Son olarak Roche, geçtiğimiz hafta kripto para borsası Bitfinex ve sabit coin ihraççısı Tether aleyhine açılan davadan, onun öncesinde de Tron, BitMEX, Nexo, BAM Trading, Dfinity ve Solana Labs ile ilgili davalardan çekilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl