Kripto borsası Binance iddiaları doğruladı: Açıklama var

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen Binance'in ciddi oranda bir işten çıkarma adımı attığı iddia edilirken, borsadan kısa süre içinde yapılan haberlere yanıt geldi. Binance, işten çıkarma haberlerinin doğru olduğunu ancak, normal süreçlerden herhangi bir farkı olmadığını dile getirdi. Borsa ayrıca yüzlerce açık pozisyon için de görüşmeleri sürdürdüğünü ve işe alım yaptığını da aktardı.

2022 yılında yaşanan kripto iflas ve çöküşlerindeki sağlam duruşuyla takdir toplayan ve ödemeleri genelde sorunsuz halde yapmayı başaran Binance borsasının da birçok kripto şirketi gibi işten çıkarmalara başlayacağı iddia edilmişti. Borsa, yapılan haberlere sessiz kalmadı ve iddialara  cevap verdi.

ABD medyasından Block’a konuşan bir borsa sözcüsü, işten çıkarmaları doğruladı ancak bunun normal bir prosedürden farksız olduğunu ifade etti:

“Bu küçülmeye gittiğimiz anlamına gelmiyor. Hala yüzlerce açık pozisyon için işe alım görüşmelerini sürdürüyoruz. Düzenli olarak, yeteneklerimizin hangi ekibe daha yatkın olduğunu kontrol ederiz. Bazen de, bizim çalışma kültürümüze uymayan ya da performansı istediğimiz seviyede olmayan kişilerle yolları ayırırız”

Asya bölgesi hakkında verdiği haberlerle bilinen Wu Blockchain hesabının iddiasına göre, Binance’in işten çıkarma oranı haziran ayı itibarıyla %20’ye kadar ulaşabilir.

Dünya çağında 8000 kadar çalışanı olan borsanın, çalışanlarının tazminat planları üzerinde de çalıştığı da iddialar arasındaydı.

Wu’nun haberinde ayrıca, işten çıkarmaların sebebinin piyasanın negatif durumu ve daha önceki agresif büyüme politikası olabileceği yazılmıştı.

Borsa CEO’su CZ, özellikle 2022 yılının ayı sezonunda, platformun, rakipleri gibi işten çıkarma furyasına girmemesiyle övünüyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl