Ünlü analistten Bitcoin yorumu: Hem boğaları hem ayıları darmadağın edecekler

Youtube'da senelerdir yaptığı kripto para analizleriyle bilinen Benjamin Cowen, Bitcoin'deki ödül yarılanması öncesi en büyük kripto parada ciddi fiyat hareketleri olabileceğini ve hem yükseliş hem de düşüş yönlü yatırımcıların ciddi kayıplar yaşayabileceğini söyledi.

bitcoin lightning

Youtube’da 800 bine yakın bir takipçi kitlesi bulunan ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin’deki fiyat hareketleriyle ilgili uyarılarda bulundu.

“Halving öncesi uyarısı..”

Bitcoin’deki ödül yarılanmasından önceki son dönemlerde olduğumuzu belirten Cowen, geçmişte bu dönemlerde hem boğa hem de ayıların çok ciddi dağılma yaşadıklarını söyledi ve aynı durumun gerçekleşeceğini iddia etti:

“Halving öncesi yılda her zaman boğa ve ayıların pozisyonları dağıtılır. Bunu daha önce de söyledim. Yıl sonuna doğru iki tarafı da dağıtacaklar. Boğa ya da ayı olup olmamanız fark etmez. Bu dönemlerde dağılırsınız. Bu yüzden son dönemde biraz daha, düşük seviyelerin yüksek bölgelerine çıkabiliriz diye düşünüyorum”

“Death cross yanılgısı…”

Cowen’a göre iki tarafın da ciddi zararlar edecek olmasının altındaki asıl sebep “death-cross” olacak:

“İnsanlar death-cross geldiği zaman bunun kötü bir şey olduğunu düşünüp satış yaparlar. Ancak yanıldıkları nokta şudur ki, ortalamalara göre çalışan bu tarz göstergeler genelde geç etki eder. Çünkü ortalamalar zaten geç etki eder. Bu yüzden golden-cross ya da death-cross fark etmeksizin, kısa vadede ters bir durum yaşanır. Death-cross’ta yükseliş, golden-cross’ta ise kısa süreli düşüş gelir. İnsanlar da terste kalır”

Bilindiği üzere death-cross, bir varlığın 50 günlük hareketli ortalamasının, 200 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesiyle gelir. Bu da o varlığın beklenen ayı piyasası dönemine girdiğinin kanıtı olarak görülür.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl